A A A

Sobota rekreacyjna na basenie, pogoda dopisała uczestnicy też. Mimo wielu obaw o frekwencję ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne to niespodziewanie zaświeciło słońce, a do sportowej rywalizacji przystąpiło aż 26 uczestników. 21 sierpnia w ramach „Akcji Lato 2021” na terenach rekreacyjnych wokół basenu MOSiR Kostrzyn nad Odrą był organizatorem gier i zabaw o „Nagrodę lata”. Od godziny 12.00 można było korzystać z „Dmuchanych zamków”, popływać w basenie i przygotować się do rywalizacji sportowej. Tym razem uczestnicy zmagali się w 5 konkurencjach sportowych takich jak:

 

 

  • Tor przeszkód,
  • Rzuty woreczkami do celu,
  • Wyścigi w workach,
  • Slalom na czas,
  • Rzuty hula hop do celu.

Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej uczestnicy na rozgrzewkę poszaleli na dmuchanych zamkach, następnie wszystkich uczestników przywitał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski życząc im dobrej zabawy, uśmiechów na twarzy oraz zachęcał do aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Po chwili rozpoczęła się rywalizacja sportowa i prawdziwe szaleństwo szczególnie podczas wyścigów w workach i pokonywaniu toru przeszkód. Po dwóch konkurencjach część uczestników wróciła na dmuchane zamki a część pobiegła ochłodzić się w basenie. Po krótkiej przerwie rozegrano kolejne konkurencje, nad przebiegiem konkurencji czuwali pracownicy MOSiR Antoni Żołna, Dariusz Górka i Mariusz Staniszewski.
Dla wszystkich uczestników przygotowano specjalne nagrody takie jak zabawki, akcesoria sportowe orz przybory szkolne. Po zakończeniu rywalizacji dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski przystąpili do wręczania nagród. Każdy z uczestników mógł samodzielnie wybrać sobie nagrodę, wręczanie rozpoczęto od najmłodszych uczestników. W tym dniu nikt nie odszedł z pustymi rękoma, wszyscy z nagrodami i uśmiechami na twarzy po zakończeniu konkurencji sportowych korzystali jeszcze z basenu i dmuchanych zamków udostępnionych przez firmę P&J, Jeremi Filuś i Piotr Witkowski.