A A A

Zapraszamy wszystkich do wspólnego celebrowania zdrowego trybu życia, w związku z ogólnopolską akcją "Policz się z cukrzycą" organizowaną przez Jurka Owsiaka, dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kostrzyński Sztab WOŚP, MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, WF Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury, WOPR w Kostrzynie nad Odrą oraz TS Celuloza będą już po raz czternasty brać udział w akcji, choć w tym roku zupełnie inaczej. W naszym Parku Miejskim nie zabraknie szeregu aktywności, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i nastrój! - zachęca Dawid Marciniak z KCK, który koordynuje tegoroczną akcję charytatywną - Będzie można wesprzeć cel zbiórki 29. Finału WOŚP, którym jest wsparcie dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Zapraszamy już od godziny 12:00 do Parku Miejskiego, gdzie wraz ze Sztabem WOŚP przygotowano szereg atrakcji: w tym roku zagra z nami Towarzystwo Sportowe „Celuloza”, kostrzyński WOPR oraz WF Kostrzyn. TS „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą będzie zresztą grać przez dwa dni - w sobotę do parku przybędzie Celuś, który wystartuje akcję. Tuż obok ratownicy z kostrzyńskiego WOPR będą pokazywać, jak udzielać pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach.
Już o godzinie 12:00 zapraszamy na wspólną Zumbę, którą poprowadzi Karolina Jankowska. - zachęca Michał Matysiak z WF Kostrzyn - Następnie wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy zjawią się by nam pomóc w akcji, rozgrzeje trener WF OCR Team Krzysztof Cieśla, aby obudzić mięśnie po zimowej drzemce. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również 3-dniowe wejściówki do klubu WF Kostrzyn! Do zobaczenia!
- Na koniec akcji rozdamy piękne kalendarze na rok 2021 oraz okolicznościowe medale, które będą również wyjątkowe, bo wykonane... z drewna!" - mówi Dyrektor kostrzyńskiego MOSiR Zygmunt Mendelski.
Organizacja wydarzenia ma na celu nagranie materiału promocyjnego związanego z tegoroczną akcją charytatywną WOŚP. W ramach akcji będziemy promować zdrowy tryb życia, aktywność na powietrzu oraz udzielanie pierwszej pomocy. W nagraniach wezmą udział wolontariusze/statyści, a film promocyjny będziemy pokazywać w niedzielę podczas transmisji online. Cała akcja odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.