A A A

bieg blue 1Zapraszamy wszystkich do wspólnego celebrowania zdrowego trybu życia, w związku z ogólnopolską akcją "Policz się z cukrzycą" organizowaną przez Jurka Owsiaka, dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kostrzyński Sztab WOŚP, MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, WF Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury oraz WOPR w Kostrzynie nad Odrą, TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą będą już po raz czternasty organizatorami biegu, który z uwagi na Covid-19 zostanie ograniczony do 100 osób.

W naszym Parku Miejskim nie zabraknie szeregu aktywności, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i nastrój! - zachęca Dawid Marciniak z KCK, który koordynuje tegoroczny bieg - Będzie można również wesprzeć cel zbiórki 29. Finału WOŚP, którym jest wsparciem dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zapraszamy już od godziny 12:00 do Parku Miejskiego, gdzie wraz ze Sztabem WOŚP przygotowano szereg atrakcji: w tym roku zagra z nami Towarzystwo Sportowe „Celuloza”, kostrzyński WOPR czy WF Kostrzyn nad Odrą. TS „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą będzie zresztą grać przez dwa dni - w sobotę na bieg przyfrunie Celuś, który wystartuje bieg i będzie chętnie pozował do zdjęć. Tuż obok ratownicy z kostrzyńskiego WOPR będą pokazywać, jak udzielać pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach.

Już o godzinie 12:00 zapraszamy Państwa serdecznie na wspólną Zumbę, którą poprowadzi Karolina Jankowska. - zachęca Michał Matysiak z WF Kostrzyn nad Odrą - Przed biegiem wszystkich chętnych rozgrzeje trener WF OCR Team Krzysztof Cieśla, aby obudzić mięśnie po zimowej drzemce. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również 3-dniowe wejściówki do klubu WF Kostrzyn! Zatem pozostaje mi jedynie zaprosić do 15. Biegu Policz się z Cukrzycą! Do zobaczenia!

Organizacja biegu związana jest bezpośrednio z realizowaną przez Fundację WOŚP akcją „Policz się z cukrzycą”, której celem jest pogłębienie wiedzy Polaków na temat cukrzycy, promowanie efektywniejszego leczenia diabetyków oraz zdrowego stylu życia jako sposobu zapobiegania rozwojowi choroby. Serdecznie zapraszam całe rodziny na bieg, niezależnie od wieku, ponieważ będzie to bieg rekreacyjny, w którym każdy będzie zwycięzcą! - mówi Dyrektor kostrzyńskiego MOSiR Zygmunt Mendelski - Na mecie rozdamy piękne kalendarze na rok 2021 oraz okolicznościowe medale, które będą również wyjątkowe, bo wykonane... z drewna!"

Podczas tegorocznego finału zabraknie niestety atrakcji jaką była strefa dmuchańców od Best Buty. Z powodu pandemii i warunków pogodowych jesteśmy zmuszeni wstrzymać się z podarowaniem zabaw dla dzieci. - mówi Dariusz Melka. - Jednak jak co roku Best Buty przekażą bon podarunkowy na licytację. W taki sposób okażemy wsparcie.