A A A

Zwycięstwo i 3 miejsce Dominiki w Tennis Europe! Fantastycznie spisała się Dominika Podhajecka w turnieju Tennis Europe SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2020 U14. W pierwszych po wznowieniu cyklu międzynarodowych zawodach TE Dominika zwyciężyła w grze podwójnej i zajęła 3 miejsce w singlu. Ze względu na wysokie rozstawienie w grze pojedynczej zawodniczka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Hanna Koprowska - Aleksandra Mrzygłód. Pewnie wygrała (6:1, 6:4) Hania. Po bardzo emocjonującym meczu Dominika pokonała swoją koleżankę 6:4, 7:5. W ćwierćfinale Dominika po swoim najlepszym w turnieju meczu pokonała (6:3, 6:3) Francuzkę Justine Bretnacher rozstawioną z nr 5. W swoim pierwszym singlowym półfinale Tennis Europe lubuszanka została zatrzymana przez koleżankę z kadry Polski Karolinę Gołdę (2:6, 4:6). Przede wszystkim Dominika nie wykorzystała swoich szans i prowadzeń w gemach na początku meczu.

W związku z powyższym widać było narastający brak cierpliwości i nerwy. Ataki lubuszanki nie zawsze mieściły się w korcie i widać było, że jest to wyjątkowy dzień rywalki, która nie tylko fantastycznie broniła, ale również jej kontrataki były bardzo skuteczne. W drugim secie zabrakło również trochę szczęścia gdy ze stanu 1:5 Dominika wyciągnęła na 4:5 i miała przewagi na 5:5. Grę pojedynczą wygrała ostatecznie Sonja Zhiyenbayeva reprezentująca Niemcy.
W deblu podopiecznej trenera Daniela Podhajeckiego partnerowała Martyna Mackiewicz. Ze względu na najwyższe rozstawienie dziewczyny miały wolną pierwszą rundę i ćwierćfinał. W Półfinale Dominika i Martyna bo bardzo emocjonującym meczu pokonały Karolinę Gołdę i Nadię Kulbiej 7:6 (4), 5:7, 10:8 w super tie breaku. W finale Dominika i Martyna pewnie pokonały (6:1, 6:1) Antoninę Czajkę i Alicję Koczocik.


Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na turniej Tennis Europe SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2020 U14. Dziękujemy.
Przypominamy, że ze względu na ogromne koszty treningów i wyjazdów na zawody szukamy sponsorów i wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. Dołącz do Teamu Dominiki Podhajeckiej. Oferujemy szereg możliwości reklamowych i marketingowych.