A A A
I jest ! Długo wyczekiwany mecz, awans, piłkarskie emocje. Pogoda sprawiła, że na stadionie MOSiR zebrało się blisko 400 sympatyków piłki, aby obejrzeć inauguracyjne spotkanie nowego sezonu gorzowskiej klasy okręgowej. TS Celuloza na ten szczebel rozgrywek wróciła po trzech latach gry w A klasie. Zarząd klubu zadbał o bezpieczeństwo zgromadzonych kibiców, zapewniając przy tym wiele dodatkowych atrakcji około meczowych. Do walki na murawie zagrzewał Celuś - oficjalna maskotka drużyny, zawodników do wyjścia eskortowali mali zawodnicy UKS Celuloza, odbyła się tradycyjna loteria fantowa, a w przerwie można była wygrać rundę nową ciężarówką w barwach klubowych. Zawodnicy papierowych na murawie musieli uznać wyższość ekipy gości.
Mecz toczył się w wysokim tempie i nie brakowało sytuacji pod obiema bramkami. Goście wyszli na prowadzenie po kontrowersyjnie zdobytej bramce ( bramkarz Celulozy leżał z urazem w polu karnym, bez reakcji arbitra ), podwyższając wynik tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej połowy. Szkoda, że w dobrych zawodach piłkarskich pierwszoplanową rolę odegrała trójka sędziowska, która powinna być niewidoczna. Druga połowa to już bardzo wyrównana gra obydwu ekip i kolejne błędy arbitra, nie uznającego czerwonej kartki bramkarza Budowlanych. Premierową bramkę dla Celulozy zdobył Dawid Olszewski.
Naszą dumą jest gra dwóch juniorów w tak ważnym meczu i ich bardzo dobra postawa na boisku. W Drużynie Celulozy wystąpili sami wychowankowie i to jest kierunek w którym chcemy iść. W najbliższych latach kibice będą mieli ogromną satysfakcję z oglądania kostrzyńskiej młodzieży.
Dziękujemy za kulturalny doping i zapraszamy na kolejne mecze na własnym obiekcie, ale również na wsparcie w meczach wyjazdowych.