A A A

Oj działo się!!! w Kostrzynie nad Odrą w dniu 8 marca, po raz pierwszy odbył się I Kostrzyński Bieg Kobiet (Bieg w Spódnicy), Bieg Mamy z Córką oraz Bieg Dziewczynek, a to wszystko przygotowano specjalnie dla Pań, tych dużych i tych malutkich z Okazji Dnia Kobiet. Około 10 w Parku Miejskim zaczęły powoli zbierać się pierwsze uczestniczki, niektóre Panie zapisywały się do biegu, inne potwierdzały swój udział, pobierając pamiątkowy numer startowy i rozpoczęły się przygotowania do startu. Pogoda tego dnia dopisała, było ciepło i słonecznie co zdecydowanie sprzyjało do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Na biegu oprócz uczestniczek pojawili się kibice, reporterzy z TVP Gorzów Wlkp., a także Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt, Przewodniczący Rady Powiatu Gorzowskiego, dyrektor ds. marketingu KSSSE Andrzej Kail, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Michał Kunt a także na specjalne zaproszenie Radne Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Elżbieta Sobczak, Helena Rudaniecka, Jolanta Szukała oraz Sekretarz Miasta Kostrzyn nad Odrą Anna Suska.

algontec

Kilka minut przed rozpoczęciem biegów uczestniczki tegorocznego biegu przywitał Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski, a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Andrzej Kunt. I Kostrzyński Bieg Kobiet rozpoczęły najmłodsze Panie, na dystansie 100m metrów zmagały się dziewczynki do lat 6, na mecie na wszystkie uczestniczki czekały pamiątkowe medale, tulipany oraz czekolada, które wręczali Burmistrz Andrzej Kunt, Radne Rady Miasta Odrą Elżbieta Sobczak, Helena Rudaniecka, Jolanta Szukała oraz Sekretarz Miasta Kostrzyn nad Odrą Anna Suska.

algontec

Następnie do rywalizacji przystąpiły Panie w biegu Mamy z Córką na dystansie ok 600m, był to najliczniej obsadzony bieg na trasie zmagało się 21 jeden „drużyn” blisko 50 Pań, ubranych w kolorowe stroje, sukienki, było wesoło i kolorowo, a uczestniczki z uśmiechem pokonywały każdy metr trasy, choć niektóre mamy musiały się solidnie napracować żeby dotrzymać kroku swoim córkom.

algontec

algontec

algontec

Po biegu Mamy z Córką do rywalizacji w Biegu Głównym na dystansie ok. 2km przystąpiły Panie, które miały do pokonania 3 pętle alejkami parku, część z nich była już znakomicie rozgrzana bo dosłownie 5 minut wcześniej ukończyły Bieg Mamy z Córką. Rywalizacja była zacięta, choć najważniejsza w dniu dzisiejszym była wspaniała zabawa, także w tym biegu było wesoło i kolorowo.

algontec

algontec

Po zakończeniu wszystkich biegów, wybrano także trzy najlepiej przebrane Panie, które udekorowano pamiątkowymi statuetkami a następnie przystąpiono do dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach i losowania nagród niespodzianek.

Klasyfikacja biegów – Bieg Główny Pań
Kategoria: rocznik 2004-1991

 1. Klaudia Kobydecka
 2. Klaudia Rolicz
 3. Katarzyna Rykaluk

algontec

Kategoria: rocznik 1990-1981

 1. Monika Wawrzyniak
 2. Marta Lewandowska
 3. Karolina Kunt

algontec

Kategoria: rocznik 1980+

 1. Agnieszka Jackiewicz
 2. Aneta Cybulska-Orawiec
 3. Ewa Dzyganowicz

algontec

Bieg Mamy z Córką ok 600m

 1. Mariola Makowska, Nina Makowska
 2. Ewa Dzyganowicz, Kalina Sakowicz, Zosia Kaliszewska
 3. Agnieszka Jackiewicz, Nadia Chciuk

algontec

Po zakończonych biegach każda uczestniczka otrzymała czekoladę, tulipana i pamiątkowy medal, a w poszczególnych kategoriach wiekowych, Biegu Mamy z Córką pierwsze trójki nagrodzono statuetkami oraz medalami. Dekoracji dokonali: Burmistrz Andrzej Kunt, Radne Rady Miasta Odrą Helena Rudaniecka, Jolanta Szukała, Przewodniczący Rady Powiatu Gorzowskiego, dyrektor ds. marketingu KSSSE Andrzej Kail, dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

Przyznano także nagrody specjalne:

3 najfajniejsze przebrania – pamiątkowe statuetki

Następnie przystąpiono do losowania nagród:

 • Nagroda specjalna bon o wartości 100zł do Kawiarni Artisan oraz słodkości w Biegu mamy z Córką – fundator - Radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski
 • 2 Karnety 30 dniowe do Klubu WF Kostrzyn nad Odrą – fundator manager klubu Michał Matysiak,

Biegi Wsparli:

 • Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – Andrzej Kail, fundator nagród w Biegu Mamy z Córką
 • Klub WF Kostrzyn nad Odrą – karnety do klubu WF,
 • IKAA SUCHOMEL - Aneta i Ireneusz Suchomel, fundator medali i statuetek w biegu kobiet w kategorii wiekowej 1991-2004

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, Miasto Kostrzyn nad Odrą, składają podziękowania dla: grupie WOPR Kostrzyn nad Odrą za czuwanie nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników, członkom 9 Plutonu Lubuskiej Obrony Narodowej - za pomoc przy zabezpieczaniu trasy biegu, pracownikom Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą Karolinie Kunt, Agnieszce Żurawskiej-Tatała za pomoc organizacyjną, pracownikom MOSiR Romanowi Bućkowskiemu, Władysławowi Kędziorowi, Dariuszowi Górce, Antoniemu Żołnie, Albertowi Semenchenko za przygotowanie i przeprowadzeniu całej imprezy biegowej, kibicom a przede wszystkim Wspaniałym Panią za udział i wyśmienitą zabawę.


Do zobaczenia za rok:
Zobacz relację z biegu w TVP Gorzów Wlkp.