plakat-1W tym roku, w 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej, Miasto Kostrzyn nad Odrą we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą zaprasza na wspólne świętowanie tej rocznicy pn. „Dzień Europy na Sportowo” 12 maja br. na obiektach sportowych MOSiR przy  ul. Niepodległości 11, gdzie na Mieszkańców czeka szereg atrakcji. Poniżej program i jego szczegółowe omówienie

PROGRAM RAMOWY

PIŁKA NOŻNA
  9:00 - startuje turniej piłkarski Skrzatów i Żaków
12:00 - startuje turniej piłkarski Orlików
15:00 - mecz towarzyski Kostrzyn nad Odrą vs. Sellow
17:00 - mecz Klasy A: TS Celuloza Kostrzyn vs. Smogórzanka Smogóry
BIEGI
11:00 - Wiosenny Bieg Rekreacyjny
14:00 - I Kostrzyńska Mila Piwna
ZAPASY
12:00 - zapasy styl klasyczny na kortach tenisowych
PONADTO:
dmuchańce, gastronomia, strefa sportu W&F Kostrzyn, animacje dla dzieci i inne atrakcje

ZAPRASZAMY ! ! !

 

FESTIWAL PIŁKI NOŻNEJ

Już od godzin porannych MOSiR zaprosił wszystkie kostrzyńskie stowarzyszenia oraz gości z Seelow do rywalizacji sportowej w kategoriach: Skrzat, Żak i Orlik. Swoje umiejętności zaprezentują kibicom młodzi adepci piłki nożnej z następujących klubów: Akademia Futbolu, MUKS Przyjaciół Sportu, UKS Celuloza, UKS Czwórka i SV Victoria Seelow. Mecze w kategoriach Skrzat i Żak odbywać się będą na nowych boiskach trawiastych, co będzie symbolicznym przekazaniem tych boisk dla młodych piłkarzy.

Na wieczór zaplanowany jest mecz o mistrzostwo Klasy A, gdzie o punkty będzie walczyć TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą vs. Smogórzanka Smogóry.

MECZ SAMORZĄDOWCÓW

Po raz pierwszy w historii, właśnie podczas Dnia Europy na Sportowo 2019, dojdzie do meczu piłkarskiego między samorządami Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz Seelow. Już dzisiaj zapraszamy na godzinę 15:00, bo o tej godzinie zaprzyjaźnione miasta wyjdą na główną murawę piłkarską! Kapitanowie, którymi będą Burmistrz Andrzej Kunt oraz Burmistrz Jörg Schröder zapowiadają walkę do ostatniej minuty! 

STREFA ZAPASÓW

UKS Jedynka i SKF Olimp to kostrzyńskie stowarzyszenia zapaśnicze, które w samo południe zapraszają na korty tenisowe zlokalizowane na terenach sportowo-rekreacyjnych na ul. Niepodległości 11. To tam odbędzie się plenerowy turniej zapaśniczy, w którym zaprezentują się nasi gladiatorzy. Trenerzy zapraszają wszystkich, bowiem będzie to doskonała okazja, by nie tylko kibicować młodym zapaśnikom, ale też by bezpośrednio od kadry szkoleniowej uzyskać informacje o treningach, porozmawiać o zapasach czy po prostu podziwiać piękno tego sportu.

ATRAKCJE DLA BIEGACZY

MOSiR w Kostrzynie nad Odrą nie może zapomnieć o biegaczach, dla których jak zwykle przygotowano Wiosenny Bieg      Rekreacyjny, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny. Na uczestników czekają już pamiątkowe medale, bowiem każdy w tym biegu będzie zwycięzcą w myśl hasła „sport to zdrowie”. Trasa biegu planowana jest ul. Sybiraków, obok Amfiteatru a meta na kostrzyńskim stadionie.

Z okazji Dnia Europy organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych zupełnie nową formę rywalizacji. Mowa o I Piwnej Mili, na którą trwają już zapisy! Biegacze będą musieli wypić piwo i pobiec, ale na każdym „przystanku” trzeba będzie wypić kolejną porcję złotego napoju. Biegi tego typu odbywają się na całym świecie, a my chcieliśmy zrobić coś fajnego z okazji Dnia Europy - zdradza Mariusz Staniszewski - już w zeszłym roku planowaliśmy ten bieg, ale zabrakło czasu na organizację. W tym roku zachęcamy do zapisów i spróbowania swoich sił w I Kostrzyńskiej Piwnej Mili.

DODATKOWE ATRAKCJE

W samo południe do wspólnej aktywności fizycznej zaprasza Workout and Fitness    Kostrzyn nad Odrą! Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów, ale zapewniamy,     że każdy znajdzie coś dla siebie! Radzimy jednak, aby tego dnia przyjść na stadion w stroju sportowym, aby nie ominęła nas żadna atrakcja - wszak Dzień Europy świętujemy w tym roku na sportowo!

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. Niezawodny Piotr Witkowski już szykuje swoje dmuchane zamki (zwane też dmuchańcami), które będą dla wszystkich milusińskich zupełnie za darmo! Na płycie bocznej będą animatorzy, którzy na nasz    festyn przybędą wprost z bajek. Szykujemy dla Was także szereg innych atrakcji...

Na festynie nie może również zabraknąć  stoisk gastronomicznych, pysznych lodów oraz smakowitych przekąsek.

CHARYTATYWNIE

Po raz kolejny wolontariusze będą w trakcie imprezy zbierać na rehabilitację chorego Kamilka Waskina, który został poparzony wrzątkiem. Chłopczyk przeszedł już kilka przeszczepów skóry, ale wciąż potrzebuje rehabilitacji. Jak podkreślają rodzice chłopca, dzięki współpracy z kostrzyńskim     MOSiR-em udało się zapewnić środki na kilka miesięcy leczenia. Po raz kolejny wolontariusze pojawią się u nas z ciastem, kawą, herbatą i rękodziełem.