Lubuskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w zapasach - Żary 2011 r.

W dniu 19.05.2011 r. Żary były organizatorem finału Lubuskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w zapasach. W zawodach startowały dziewczęta i chłopcy reprezentując szkoły podstawowe i gimnazjalne z naszego województwa. Ponad 120 zawodników i zawodniczek z 17 szkół walczyło o miano najlepszego zapaśnika w tej grupie wiekowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się kostrzynianie, zdobywając 26 medali, w tym 7-złotych, 10-srebrnych, 9-brązowych. W grupie szkół podstawowych, najlepszymi w swoich kategoriach wagowych okazali się: Łukasz Gniecioszek SP 2, Maciej Czarnecki , Kacper Naumowicz, Eryk Szterew - wszyscy z SP 4. Medale srebrne zdobyli : Paweł Stańczak, Patryk Stańczak, Miklaszewski Kacper ,Remigiusz Mech, Ryszard Bobrycki - wszyscy SP 2, Konrad Rojek , Filip Kłysz – obaj z SP 4. Natomiast brązowe medale wywalczyli: Mateusz Borysewicz, Stańczak Adam z SP 2, Adrian Jaworski, Dawid Białkowski, Arkadiusz Mirowski – z SP 4.

zapasy zapasy zapasy
zapasy zapasy

W punktacji szkół podstawowych klasyfikacja była następująca:

1 m. Szkoła Podstawowa nr 8 Żary 56 pkt.
2 m. Szkoła Podstawowa nr 4 Kostrzyn 54 pkt.
3 m. Szkoła Podstawowa nr 1 Żary 27 pkt.

W grupie szkół gimnazjalnych złote medale zdobyli: Adrian Rojek,Albert Zapolski, Mateusz Kucharski, medale srebrne zdobyli: Dawid Staszewski Piotr Skrzypnik, Arkadiusz Kosobucki, a brązowe: Bartosz Bożek oraz Jakub Matuszak, wszyscy są uczniami Gimnazjum nr 1.