Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach styl klasyczny - Białystok 2011 r. oraz Mistrzostwa Polski Kadetów - 6-8.05.2011 r.

W dniach 6-8.05.2011 r. odbyły się jednocześnie Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach styl klasyczny Białystok - 2011 r. oraz Mistrzostwa Polski Kadetów.

W finałowych zmaganiach uczestniczyło pięciu zapaśników reprezentujących Kostrzyn nad Odrą: Choroszej Ł. Bożek B. Staszewski D., Kucharski M. oraz Jaszcz M.

zapasy zapasy zapasy

Chociaż nasi zapaśnicy medalu nie zdobyli , to jednak start w finałach O.O.Mł. był dobry. Wiemy, że stać nas było na więcej , ale na przeszkodzie stanęła kontuzja B. Powierży oraz zakończenie kariery P. Krupy. No szkoda ! Tak więc zmieniony skład i odmłodzony walczył dzielnie ale do medalu jednak zabrakło szczęścia.

Największe szanse na medal miał M. Jaszcz, który miał dobre losowanie ale jednak zabrakło „tego czegoś” , a medal był w zasięgu ręki.

Trudniejszą sytuację miał Ł. Choroszej, którego w walce o strefę medalową skrzywdzili sędziowie. Łukasz pierwszą rundę zwyciężył wysoko na punkty 7 : 1, w drugiej rundzie prowadził 2 : 1. W pewnym momencie jego przeciwnik chciał wykonać akcję , Łukasz skontrował akcję /opinia sędziów / to jednak panowie pokazali punktację 3 : 2 dla przeciwnika i zrobiło się 4:4 i rozwścieczony Łukasz popełnia błąd i żegnaj szanso na medal. Pozostali też starali się walczyć , jednak zabrakło umiejętności jak na ten wiek.

Lokaty naszych zawodników:

42 kg. Choroszej Ł. 7 m-c
50 kg. Bożek B. 16 m-c
58 kg. Staszewski D. 17 m-c
63 kg. Kucharski M. 17 m-c
100 kg. Jaszcz M. 9 m-c


W punktacji zespołowej SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą sklasyfikowany został na 31 m-cu w gronie 52 zespołów.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign