A A A

Lotto SuoerligaW bardzo ważnym meczu, rozegranym 5 grudnia, spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli Lotto Superligi: Warta Kostrzyn nad Odrą i Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Do pierwszego pojedynku wyszli Lam Siu Hang i Tomasz Tomaszuk. Zdecydowaną przewagę w dwóch pierwszych setach miał zawodnik gospodarzy (11:1, 11:4). Zawodnik gości podjął walkę dopiero w trzecim secie, ale i tak lepszy okazał się Lam (11:8). Ciekawiej zaczęło się dziać w drugim pojedynku, w którym zmierzyli się Daniel Bąk i Viacheslav Burov. Pierwsze dwa sety padły łupem zawodnika gości (11:4, 11:6). Kostrzynianin zaczął grać pewniej i doprowadził do wyniku 2:2 (11:7, 11:9). Piąty set to dominacja bardzo dobrze grającego Burova i pewna wygrana do 3.

019Po niemal trzygodzinnej batalii tenisiści stołowi Warty Kostrzyn musieli uznać wyższość Morliny Ostróda przegrywając w 9. kolejce Lotto Superligi. Mecz był jednak porywający, pełen zwrotów akcji a kibice nie mieli powodów do nudy. Wręcz przeciwnie! Niezapomniany był moment, kiedy przy wyrównaniu stanu meczu na 2:2 cała widownia owacjami na stojąco dziękowała Siu Lamowi za drugie w tym dniu zwycięstwo. Niestety, nico słabiej spisali się Daniel Bąk i Bogusław Koszyk, ale w moim odczuciu kostrzyńskiej drużynie należą się owacje za postawę, walkę i punkcik, który dopisujemy do tabeli!