A A A

DSC 7441IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą nie zwalnia tempa - po wysokim zwycięstwie ligowym odnosi historyczne zwycięstwo w I rundzie Pucharu Polski w Futsalu Województwa Lubuskiego! 25 listopada, właśnie w Kostrzynie nad Odrą, odbyły się finały wojewódzkich rozgrywek, w których obok Celulozy wystąpiły zespoły: Tęczo Krosno Odrzańskie oraz Iskra Małomice. Grano systemem każdy z każdym a ostateczny awans ważył się dosłownie i w przenośni do ostatnich sekund! A teraz pozostaje czekać na rywala w II rundzie, gdzie zagramy z zespołem pierwszoligowym…25 listopada 2017 roku hala sportowa Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą. Z kilkunastominutowym opóźnieniem sędziowie Finału Halowego Pucharu Polski na szczeblu Województwa Lubuskiego (w osobach: Marcin LESIUK Jacek SZYMKOWIAK Mateusz TARNOWY) rozpoczynają mecz pomiędzy Tęczą Krosno Odrzańskie vs Iskra Małomice. Spotkanie, toczone w zasadzie do jednej bramki, pozwala zdobyć trzy punkty ekipie z Krosna Odrzańskiego, która w kolejnym pojedynku ma się zmierzyć z gospodarzem. 

 

 DSC 6378

KS Tęcza Krosno Odrzańskie 11:1 KS Iskra Małomice

Marcin PIEC (1 min.), Daniel SZKLARSKI (1 min.), Marcin PIEC (2, 3 min.), Paweł CIERECH (5 min.), Bartosz WOŹNIAK (7 min.), Edwin PETLUSZEWSKI (9 min.), Paweł CIERECH (18 min.), Bartosz WOŹNIAK (18 min.), Marcin PIEC (21 min.), Patryk SZCZĘŚNIAK (21 min.), Tomasz URBAŃSKI (22 min.)

Zanim jednak to nastąpi odbywa się uroczysta inauguracja zawodów, której dokonuje Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt, wiceprezes LZPN ds. piłkarstwa młodzieżowego Zenon Chmielewski oraz niezastąpiony dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odra a zarazem spiker zawodów Zygmunt Mendelski. Na trybunach nie brakuje przedstawicieli samorządu (w osobach: wiceburmistrza Zbigniewa Biedulskiego, radnego powiatowego Andrzeja Kaila i radnych miejskich: Piotra Dziekana oraz Leszka Naumowicza), a widownia powoli się wypełnia publicznością. Po chwili rozbrzmiewa pierwszy gwizdek pojedynku, który jak się później okazało, miał zdecydować o zdobywcy Pucharu Polski!

 

DSC 6605

IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn 6:0 KS Tęcza Krosno Odrzańskie

Sebastian JANKOWSKI (4,7 min.), Artur KORMAN (12 min.), Dawid OLSZEWSKI (21 min.), Sebastian JANKOWSKI (22, 24 min.)

W drugim meczu IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą zmierzyła się z  Tęczą Krosno Odrzańskie a kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Gospodarze potrafili wykorzystać atut własnej hali i mimo gry w nieco okrojonym składzie od pierwszych minut dyktowali warunki meczu. Spotkanie było toczone w szybkim tempie, a przewagę zdobyliśmy już w pierwszej połowie po golach Sebastiana Jankowskiego i przepięknym rajdzie Artura Kormana, który w swoim stylu ustalił wynik do przerwy na 3:0. Druga odsłona to agresywna i niezwykle mądra gra gości, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na fenomenalnie spisującego się pomiędzy słupkami Celulozy Marcina Buliczaka. Popularny Buli potrafił nie tylko bronić dostępu do bramki, ale także mobilizować swoich kolegów do szybkich kontr, które przyniosły efekt w postaci trzech kolejnych goli Sebastiana Jankowskiego i Dawida Olszewskiego. Zwłaszcza ten drugi futsalowiec był utrapieniem formacji gości, szarżując z wściekłością krośnieńską defensywę. Niestety, pod koniec meczu wdał się niepotrzebnie w pojedynek z piłkarzem gości, co zakończyło się wykluczeniem obu panów z dalszej gry. Gwoli ścisłości trzeba dodać, że rzut Olsena zasługuje na najwyższe noty a obecny na sali trener Antoni Żołna z pewnością docenił umiejętności tego byłego zapaśnika co zresztą można obejrzeć na zarejestrowanym filmie:

{youtube}YJuYCRl9XC4{/youtube}

 

DSC 7410

KS Iskra Małomice 3:3 IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn

Sebastian JANKOWSKI (6,7 min.), Kamil ORŁOWSKI (14 min.), Sebastian STANKIEWICZ (15 min.), Edwin PETLUSZEWSKI (18 min), Daniel SZKLARSKI (19 min.)

W ostatnim meczu  Iskra Małomicenieomal nie pozbawiła gospodarzy pucharu!  IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrąchyba lekko zdekoncentrowana finałem poprzedniego meczu nie potrafiła się odnaleźć, ale jak zwykle niezawodny S. Jankowski dołożył do swoich zdobyczy bramkowych kolejne dwa trafienia i mogliśmy spokojniej obserwować przebieg spotkania. Kolejnego gola zdobyłna początku drugiej połowy Kamil Orłowski i kiedy wydawało się, że wynik 0:3 (byliśmy gośćmi w tym meczu) utrzyma się do końca do głosu doszli futsalowscy z Małomic, którzy odrobili straty i można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby mecz trwał nieco dłużej… nie trudno odgadnąć, co mogło by się stać! Jednak dzięki temu kibice do ostatnich sekund z dozą niepewności czekali na końcowy gwizdek, po którym nastąpiła eksplozja radości! A potem już tylko odebranie pierwszego, historycznego Pucharu Polski w futsalu na szczeblu wojewódzkim i pamiątkowe zdjęcie, które z pewnością zmobilizuje do kolejnych zwycięstw…

IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn

IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn

Marek WILCZEK, Marcin BULICZAK, Piotr SIEMBIDA, Piotr MADERCZYK, Artur KORMAN, Krzysztof CHUCHNOWSKI,, Kamil ORŁOWSKI, Sebastiian JANKOWSKI, Dawid OLSZEWSKI

Trener: Michał MENDELSKI

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ:https://www.facebook.com/naszkostrzynpl/posts/521121708245417