Szkolna Liga Zapaśnicza’2011 dotarła do finału

Za nami sześć turniejów kostrzyńskiej ligi zapaśniczej szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach uczestniczyło 112 uczniów ,którzy stoczyli blisko 500 walk o różnym poziomie wtajemniczenia tej dyscypliny sportu. Oceniając młodzież szkolną biorącą udział w turniejach należy powiedzieć ,że , nie jest źle!. Swoich sił próbowali ,również piłkarze UKS „Czwórka” pod wodzą Adama Bogdańskiego i robili to bardzo dobrze, niejednokrotnie zajmując pierwsze miejsca w poszczególnych rzutach ligi. Można powiedzieć że młodzież ta ma duże możliwości w sporcie. Odkryciem szkolnych ligowych zmagań są: Dawid Siroń, Patryk Stawicki, Filip Kłysz , Kacper Naumowicz, Tomasz Lewandowski, Patryk Owczarczyk, Mateusz Borysewicz, Adrian Jaworski, Arkadiusz Mirowski i Kacper Dziemidowicz. To właśnie oni zmagali się jak równy z równym, a dzisiaj w większości szkolą się już w zapasach. Nie ma mowy by przeciągać adeptów piłki nożnej w poczet zapasów (o tym dobrze wie każdy trener), ale udział i sprawdzian w innej dyscyplinie sportu to dobry pomysł, będący znakomitą okazją do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Tak więc czekają nas już tylko zawody finałowe, które zapewne dostarczą wiele emocji, a i poziom zmagań będzie wysoki.

Finałowy Turniej Gwizdkowy, który odbędzie się w dniu 20.12.2011 r. od godziny 10.00 w hali sportowej MOSiR przy ul. Niepodległości 11, będzie finałem poprzednich finałów, który ma już faworytów, ale i oni chcą pokazać w jakim stylu do tego doszli. W punktacji szkół bezapelacyjnie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 1.

Ocenę i udział pozostałych szkół pozostawię do momentu dekoracji współzawodnictwa. Serdecznie zapraszamy sympatyków sportów walki do śledzenia przebiegu finałów międzyszkolnych zapasów.

MOSiR , SKF „Olimp” i UKS „Jedynka”

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign