Kolejny kostrzyński talent

W dniach 30.09. – 02.10. we Frankfurcie nad Odrą odbył się Międzynarodowy Turniej „Brandenburgia Cup”. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z Danii, Holandii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Czech, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Polski oraz Niemiec. Mocna ranga zawodów, wiele stoczonych walk na najwyższym poziomie , startowali aktualni medaliści Mistrzostw Europy. Dobrze poczynali sobie nasi kostrzyńscy zapaśnicy, którzy stoczyli ostre boje z reprezentantami innych krajów. Wysokie lokaty naszych zawodników potwierdzają fakt, że rośnie kolejna grupa młodych utalentowanych zapaśników.Wielką klasę pokazał Łukasz Gniecioszek, który dopiero w walce finałowej uległ nieznacznie reprezentantowi Rosji 1;2, 7;2, 2;2 . Piękna dramaturgia warta każdego finału, a Łukasz ma przecież dopiero 10 lat. Kolejnym finalistą był nasz aktualnie najlepszy kadet Łukasz Choroszej, który w walce finałowej musiał uznać klasę rywala i doznał porażki z reprezentantem Rosji. Ponadto czołowe miejsca zajęli Dawid Staszewski, który z powodu urazu nie wystąpił w walce o brązowy medal, oraz Adrian Rojek, który sklasyfikowany został na 6 miejscu.