Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach

Zapaśnicza uczta gwarantowana

Już po raz dziewiąty z rzędu w Kostrzynie nad Odrą w dniu 26.03.2011 r. (sobota), odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów ( 15 – 17 lat), w zapasach w stylu klasycznym. Organizatorem tej największej kostrzyńskiej sportowej imprezy będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Mistrzostwa rozgrywane będą w hali sportowej MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6, a sympatycy sportów walki będą mieli okazję zobaczyć zmagania blisko 80 najlepszych polskich kadetów wyłonionych z Pucharu Polski Kadetów oraz około 70 zawodników z: Litwy, Białorusi, Czech, Rosji, Niemiec i Słowacji. W kostrzyńskich mistrzostwach startować będą także Lubuszanie: 6 - osobowa ekipa SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą, 8 - osobowa ekipa MLKS „Agrosu” Żary oraz 2 reprezentantów MGLKS „Orląt” Trzciel. Zapaśnicy rywalizować będą na trzech matach w następujących kategoriach wagowych: 42, 46, 50, 54, 58, 63, 69, 76, 85 i 100 kg.

Warto odnotować fakt, że z kostrzyńskich mistrzostw powołana zostanie kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy Kadetów, które odbędą się w Warszawie oraz na mistrzostwa Świata na Węgrzech.

Ekipy krajowe oraz zagraniczne zobowiązane będą zgłosić się w dniu 25.03., gdzie w tym dniu uczestnicy mistrzostw zostaną zweryfikowani, zbadani oraz zważeni. Po odprawie technicznej dokonane zostanie losowanie i zapaśnicy poznają swoich rywali w poszczególnych kategoriach wagowych. Dzień później w sobotę od rana rozpoczną się walki eliminacyjne, a po uroczystym otwarciu, zawody wejdą już w fazę półfinałową i finałową.

Program Międzynarodowych Mistrzostw Polski: Przypomnijmy, że w poprzednich latach w MMP które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą w klasyfikacji drużynowej najlepszymi byli:

2003 rok 1 m. Białoruś2 m. Litwa3 m. Agros Żary
2004 rok 1 m. Litwa2 m. Agros Żary3 m. OLIMP Kostrzyn
2005 rok 1 m. Czechy2 m. Śląsk Wrocław3 m. OLIMP Kostrzyn
2006 rok 1 m. Białoruś2 m. Dania3 m. Unia Racibórz
2007 rok 1 m. Białoruś2 m. Litwa3 m. Agros Żary
2008 rok 1 m. Białoruś2 m. AKS Piotrków Tryb.3 m. Litwa
2009 rok 1 m. Białoruś2 m. Zagłębie Wałbrzych3 m. Litwa
2010 rok 1 m. Białoruś2 m. AKS Piotrków Tryb.3 m. Litwa


W ubiegłym roku w poszczególnych kategoriach wagowych tytuły mistrzowskie zdobyli: 42 kg Petr Zachariasz (Czechy), 46 kg Jachor Kaslankow (Białoruś), 50 kg Łukasz Sutowicz (Zagłębie Wałbrzych), 54 kg Andrei Pikuza (Białoruś), 58 kg Dawid Tejchaman (Zagłębie Wałbrzych), 63 kg Tomas Prokus (Litwa), 69 kg Aleksiej Habukowicz (Białoruś), 76 kg Aleksandr Gienuwiejko (Białoruś), 85 kg Szymon Roszkowski (Cartusia Kartuzy), 100 kg Patryk Andersz (Sobieski Poznań).

W tegorocznych mistrzostwach bardzo mocne ekipy zapowiedziały reprezentacje Białorusi (trener kadry Walery Cilent – v-ce mistrz olimpijski, reprezentował kostrzyńskie zapasy w ekstraklasie, odnosząc 11 zwycięstw na 12 stoczonych walk) – sześciokrotny zwycięzca kostrzyńskiej imprezy, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Czech.

Organizator czeka jeszcze na potwierdzenie udziału reprezentacji Szwecji i Słowacji.

W Kostrzynie nad Odrą w dniu MMP gościć będziemy wielkich mistrzów polskich zapasów, medalistów Igrzysk Olimpijskich: Andrzeja Wrońskiego, Andrzeja Głąba, złotego medalistę mistrzostw Świata Dariusza Jabłońskiego. Swój przyjazd potwierdził prezes PZZ Krzysztof Kłosek, sekretarz generalny PZZ Andrzej Głaz, trener kadry Polski kadetów Piotr Szczeponik.

Z uwagi na zakres działań i rangę mistrzostw, zawody będą wielkim wydarzeniem i znacznie przyczynią się do promowania tej dyscypliny sportu w naszym mieście i na ziemi lubuskiej. Mając na uwadze wysoki poziom organizacyjny oraz ogromną pomoc od kostrzyńskich firm i instytucji w poprzednich mistrzostwach Polski, miasto Kostrzyn nad Odrą oraz MOSiR po raz dziewiąty z rzędu wygrało ich organizację.

Kostrzyński MOSiR zwrócił się do firm i instytucji o wsparcie mistrzostw i akces wsparcia i sponsorowania mistrzostw zadeklarowali: MIASTO Kostrzyn nad Odrą, STAROSTWO POWIATU GORZOWSKIEGO, POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZY w Warszawie, ARCTIC PAPER KOSTRZYN, KOSTRZYŃSKO – SŁUBICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA, WENDRE POLSKA, HANKE TISSUE, BENIMET, GOSPODARCZY BANK SPÓŁDZIELCZY BARLINEK, MIEJSKIE ZAKŁADY KOMUNALNE w Kostrzynie nad Odrą, MULTIBIOR, DREWFORM, Hurtownia COLLOSEUM oraz SPORTEAM Gorzów Wlkp.

Nie ma więc wątpliwości, że Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów dostarczą widzom wiele sportowych emocji, zaś zawodnikom biorącym udział dadzą możliwość spełnienia się poprzez poznanie smaku zwycięstwa i radości z odniesionego sukcesu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza sympatyków sportu w dniu 26 marca br. do śledzenia przebiegu Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign