Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie

Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie. W jednym z największych turniejów na świecie w Utrechcie–Holandia w dniach 17 – 20.04.2014 r. uczestniczyli Kostrzyńscy Zapaśnicy. W imprezie uczestniczyło ponad 600 zawodników z 18 państw oraz 13 osobowa ekipa z Kostrzyna n/O. W olbrzymiej hali sportowej na 6 rozłożonych matach toczono zacięte walki w corocznym świątecznym „Wielkanocnym turnieju”. Dużym zaskoczeniem na tych zawodach była ekipa z Polski, ale nie reprezentacja składająca się z najlepszych zawodników tej kategorii wiekowej, tylko reprezentacja Kostrzyna nad Odrą. To nie do końca jest prawdą! bo przecież w naszym zespole walczyli srebrni i złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów:

Wiktor Zaoborny, Ryszard Bobrycki oraz Remigiusz Mech. Niewiele w cieniu naszych medalistów pozostają tacy zawodnicy jak Patryk Mikołajczak, Paweł Hendlik, Patryk Krygier, Eryk Szterew, Konrad Rojek czy Maciej Czarnecki, którzy stoczyli wiele zwycięskich pojedynków, dostarczając nam wielu emocji i radości. Walki toczone przez naszych zawodników z reprezentantami USA, Holandii, Rosji, Litwy, Estonii, Węgier, Izraela, Niemiec, Mołdawii, Austrii i Czech stały co najmniej na dobrym poziomie. Oczywiście najwięcej do pokazania na macie mieli nasi medaliści, ale i sędziowie chcieli grać role główne i ewidentnie krzywdzili naszych: Wiktora, który prowadząc na punkty 6:1 wykonywał rzut suplesowy, został skontrowany za co przeciwnik otrzymał 2 pkt. Ale to było mało, bo sędzia podczas trwającej już 22 sek. przerwy odgwizdał łopatki mimo tego, że minęło tyle czasu.
Nie przytoczę słów jakie użyłem pod adresem sędziów i nie tylko ja. Kolejna wpadka sędziów to walka Remika z reprezentantem Węgier w której nasz zawodnik prowadząc 1:0 w 5 minucie wykonał rzut suplesowy i trzymał przeciwnika na łopatkach, na tablicy 5:0 do głosu dochodzi sędzia „Stolikowy” i zmieniają decyzje jako faul naszego zawodnika i 2 punkty dla Węgra, 1:2 i rozpacz, tak kaleczy się piękną technikę. A na deser walka o brąz Rysia, który stoczył heroiczny bój z „gladiatorem” z USA, to Kostrzynianin nadawał tępo walki, a Amerykanin nastawił się na kontry i mimo czterech rzutów suplesowych sędziowie ocenili walkę po swojemu, a ja jak zwykle miałem tylko rację i brawa kibiców znających się na zapasach. Dodam jeszcze, że Konrad miał walczyć w grupie młodzików (12-14 lat), a walczył w grupie kadetów (15-17 lat) i kategorie wyżej to już tego zbyt wiele jak na jeden raz! Jednak górę nad wszystkim bierze wielkość turnieju, emocje związane z walkami z reprezentantami tak wielu krajów a wśród nich!!! Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą.

W punktacji zespołowej Kostrzyn uplasował się na 15 pozycji.

Miejsca naszych zawodników:

Serdeczne podziękowania składamy Kostrzyńsko SłubickiejSpecjalnej Strefie Ekonomicznej za mocne wsparcie finansowe udziału w tak wielkich zawodach zapaśniczych w Holandii.

Antoni Żołna

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign