SKF „Olimp” dominował w Żukowie

W dniach 11-12.05.2012 w Żukowie odbył się ogólnopolski turniej zapaśniczy młodzików „ Memoriał Edwarda Wojdy i Henryka Boreckiego”, którego organizatorem był dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński.Zawody współfinansowała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Bardzo dobry występ młodzików SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą zakończył się zdobyciem 11-medali oraz zwycięstwem w punktacji zespołowej, zdobywając nagrodę główną memoriału „Gryfa Pomorskiego ” i pozostawiając polu reprezentantów Rosji oraz „ Cartusię” Kartuzy. Indywidualne osiągnięcia to zdobycie 2-złotych medali, 6- srebrnych medali oraz 3- brązowych medali.

Najlepszymi w swoich kategoriach wagowych okazali się Konrad Rojek 32 kg. oraz Remigiusz Mech który w finałowej walce zwyciężył kolegę z drużyny Sebastiana Urbańskiego. Z grupy srebrnych medalistów bardzo bliski zwycięstwa był Łukasz Gniecioszek, który to po nieprzepisowej akcji w parterze znalazł się w pozycji zagrożonej i arbiter odgwizdał położenie na łopatki, do tego momentu Łukasz wygrał I rundę 6:0, a w rundzie II prowadził na punkty 4:0 i przegrał przez położenie na łopatki! Bardzo dobre walki stoczyli również pozostali medaliści, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Eliasz Ździtowiecki oraz Dawid Siroń, których walki o medale toczyła się do ostatnich sekund i zakończyły się ich sukcesem.