Zapaśnicy z medalami na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” w Starej Kamienicy

W sobotę 8 marca Stara Kamienica gościła 160 młodych zapaśników na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” będącym jednocześnie drugim rzutem cyklu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików. Dodatkowo rangę zawodów podwyższyła obecność dwóch silnych klubów z Niemiec. Oczywiście jak co roku nie mogłozabraknąć naszej ekipy. Więc jak to u nas bywa:czwarta rano pobudka, piąta zbiórka, kontrolna waga, do busa i w drogę. Chłopcy przyzwyczajeni do takiego rytmu nie marudzą bo wiedzą po co przemierzamy tyle kilometrów „Sukces wymaga poświęceń”. Na miejscu jesteśmy na dziewiątą, waga, śniadanie, o jedenastej otwarcie zawodów i zaczynamy walki. Idziemy jak burza. Pierwsze 21 walk w wykonaniu kostrzynian bez porażki. Wiadome jest, że w każdej ekipie są zarówno początkujący zawodnicy zdobywający naukę oraz doświadczenie, jak i ci wytrawni z większym stażem, których interesują tylko najwyższe miejsca. Nasza drużyna choć bardzo młoda pokazała swoim występem wysoki poziom wyszkolenia i potwierdziła, że czołowe lokaty w Rankingach Polskiego Związku Zapaśniczego nie są przypadkowe.

Podsumowując sportowe zmagania zdobywamy osiemmedali: pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Bezkonkurencyjnie najlepsiw swoich kategoriach wagowych okazali się: Łukasz Gniecioszek 32 kg,Kewin Metel 35 kg, Wiktor Zaoborny 47 kg, Remigiusz Mech 53 kg i Eryk Szterew 73 kg. Srebrne medale zdobyli: Konrad Rojek 42 kg i Damian Korczala 59 kg. Medal brązowy wywalczył Maciej Czarnecki 73 kg przegrywając jedynie o finał z naszym Erykiem. Piąte miejsca zdobyli: Mateusz Borysewicz 32 kg, Paweł Stańczak 42 kg, Michał Mysona 47 kg, Patryk Stańczak 53 kg, Konrad Kruszakin 59kg.

W klasyfikacji drużynowej na 12 klubów uplasowaliśmy się na wysokim trzecim miejscu.

Już 22 marca w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. KEN odbędzie się trzeci rzut w ramach Regionalnej Ligi. Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich do przybycia i kibicowania naszym zawodnikom.

Artur Żołna

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign