Finałowy Turniej Gwiazdkowy w zapasach i mocowaniu

W dniu 19 grudnia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie odbył się już tradycyjnie Finałowy Turniej Gwiazdkowy w zapasach i mocowaniu. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor MOSiR Kostrzyn Zygmunt Mendelski, życząc wszystkim samych zwycięstw, dobrej zabawya z okazji zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia złożył uczestnikom oraz kibicom życzenia świąteczne.

Do zmagań przystąpiło 52 obecnych i przyszłych zapaśników, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizujących w grupach wiekowych dzieci, młodzików i kadetów. Zawodnicy walczyli na dwóch matach, na pierwszej zmagali się w mocowaniu najmłodsi kandydaci na przyszłych zawodnikówa na drugiej walczyli już bardziej zaawansowani zapaśnicy. Najbardziej emocjonujące szczególnie dla licznie przybyłych rodziców , rodzeństwa, babć i dziadków były jak zawsze walki najmłodszych, na które publiczność reagowała bardzo żywiołowo. „Hitem” tego turnieju była walka stoczona pomiędzy „największym a najmniejszym” zawodnikiem turnieju, w której zmierzyli się walczący w kategorii wagowej 100 kg Ryszard Bobrycki z Filipem Iwaszko. Przy ogromnym dopingu publiczności po efektownym rzucie przez biodro i położeniu na łopatki zwyciężył oczywiście Filip. Walki na matach sędziowali trenerzy SKF Olimp i UKS Jedynaka Antoni Żołna oraz Artur Żołna.

Jak przystało na turniej gwiazdkowy nie mogło na nim zabraknąć Mikołaja, który pod Świąteczną Choinką rozdawał wszystkim uczestnikom i najmłodszym dzieciom z publiczności wspaniałe prezenty. Taki turniej nie mógłby odbyć się bez wsparcia osób o wielkim sercu, dzięki którym możliwe było zakupienie i wręczenie prezentów dla dzieci, które wywołały wiele radości i uśmiechów na ich twarzach. Najlepszych zawodników udekorowano pamiątkowymi dyplomami, statuetkami oraz medalami. Podsumowano także klasyfikację generalną szkół wręczając najlepszym okazałe puchary. Najlepszych udekorowali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski wraz ze Stefanem Bilińskim.

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy

Składamy podziękowania dla:

Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie, Pani Anecie Zapała dyrektor Banku BGŻ Kostrzyn, Panu Stefanowi Bilińskiemu, Grzegorzowi Moczulskiemu, Andrzejowi Szarkowi, Ryszardowi Nagórnemu, Adamowi Frąckowiakowi, firmom MZK Kostrzyn, Wendre Polska, Hanke Tissue oraz wszystkim wspierającym kostrzyńskie zapasy.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria 42 kg:
1. Konrad Rojek
2. Tomasz Krupa

Kategoria 47 kg:
1. Sebastian Urbański
2. Dawid Siroń

Kategoria 53 kg:
1. Wiktor Zaoborny
2. Daniel Siroń

Kategoria 58 kg:
1. Remigiusz Mech
2. Damian Korczala

Kategoria 63 kg:
1. Paweł Hendlik
2. Patryk Krygier

Kategoria 67 kg:
1. Eliasz Zdzitowiecki
2. Paweł Łuczak

Kategoria 74kg:
1. Jakub Owczarczyk
2. Eryk Szterew

Kategoria 100 kg:
1.Ryszard Bobrycki

Mocowanie na macie:

1. Julian Iwaszko
2. Piotr Dąbrowski

1. Filip Iwaszko
2.Marcel Osoliński

1.Sebastian Adamczewski
2.Jakub Frąckowiak

1. Kacper Pieczonka
2. Mateusz Dybcio

1. Mateusz Borysewicz
2. Remik Wojciechowski

1. Paweł Stańczak
2. Alex Wasilewski

1. Bartosz Wojciechowski
2. Adam Stańczak

1. Patryk Stańczak
2. Gracjan Iwaniuk

1. Hubert Tarambuła
2. Alan Głowacki

1. Konrad Adamczewski
2. Dawid Kopka

1. Bartosz Pieczonka
2. Damian Wnukowski
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign