Zapaśnicy z Kostrzyna najlepsi w Żukowie

W dniach 17-18.05.2013 w Żukowie odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy młodzików i kadetów Memoriał „im. E. Wojdy i H. Boreckiego”. Turniej organizowany przez dwukrotnego mistrza olimpijskiego Andrzeja Wrońskiego skupił na starcie ponad 120 zawodników z 16 klubów oraz ekipy Rosji i Szwecji. Kolejny sukces naszych zawodników którzy w wielkim stylu zdobyli 14 medali /6 – złotych 5 - srebrnych 3 – brązowe/pokonując niejednokrotnie zawodników z Rosji czy Szwecji. Cieszy tak duży sukces szczególnie mając na uwadze start w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim. Wiele pojedynków stojących na bardzo dobrym poziomie w wykonaniu naszych kostrzyńskich zapaśników rozstrzygniętych na naszą korzyść zdecydowało o tym że Kostrzyn nad Odrą zwyciężył w punktacji klubowej wyprzedzając reprezentantów Rosji oraz czołowy klub polski Carusie Kartuzy. Najlepsi z najlepszych nasi zawodnicy to bez wątpienia Łukasz Choroszej oraz Dawid Siroń którzy w pojedynkach finałowych zwyciężyli reprezentantów Szwecji i Rosji.Siła naszych zawodników wynikała z bardzodobrego poziomu techniki a w tej grupie wiekowej to jest najważniejszy element szkolenia. Podziękowania składamy Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dzięki której możemy wielokrotnie uczestniczyć w tak ważnych zawodach. Dziękujemy.