Zapaśnicy UKS „Jedynka” najlepsi na radomskich matach zapaśniczych

W dniach 7-8 czerwca sześcioosobowa reprezentacja UKS „Jedynka” wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju zapaśniczych Uczniowskich Klubów Sportowych w Radomiu. W zawodach startowało 210 zawodników z 34 klubów. Nasi młodzi zapaśnicy spisali się wyśmienicie zdobywając dwa złote i dwa brązowe medale. W kategorii 38 kg bezkonkurencyjny okazał się Dawid Siroń, który prezentując wyborną formę zdeklasował swoich rywali wygrywając wszystkie 5 walk w pierwszej rundzie przez położenia na łopatki. W walce finałowej z reprezentantem gospodarzy rozprawił się w jedyne 44 sekundy. Drugi dla naszego klubu złoty medal wywalczył Wiktor Zaobornyy w 42 kg. Wiktor wszystkie swoje walki toczył w bardzo dojrzały sposób niejednokrotnie sprawiając wrażenie,że nie jest 14 letnim młodzikiem, a 17 letnim kadetem. W drodze do finału odbył 4 walki, w których nie stracił żadnego punktu wygrywając przez przewagę techniczną lub płożenie na łopatki. W walce finałowej po zaciętym i pełnym technicznych akcji pojedynku pokonał na punkty zawodnika UNI Racibórz.

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy

Brązowy medal wywalczył Remigiusz Mech 47 kg. Już od pierwszej walki musiał stanąć na wysokości zadania i zmierzać się ze swoimi odwiecznymi bardzo utytułowanymi rywalami tej kategorii wagowej. Remigiusz stoczył, aż 6 pojedynków pokonując między innymi Mistrza Polski z 2012 roku. Po bardzo trudnych i wyczerpujących bojach uległ jedynie zawodnikowi z Piotrkowa Trybunalskiego zajmując tym samym 3 miejsce. Drugi brązowy medal Eryk Szterew w 73 kg. Ważący jedyne 70 kg. Eryk bardzo sprytnie pokonał pierwszychdwóch przeciwników wykonując kontrę rzutem suplesowym i kładąc ich na łopatki. Niestety w walce o finał przegrał na punkty z zawodnikiem Pabianic. W pojedynku o brąz pokonał na punkty reprezentanta Radomia.

Również duże słowa uznania należą się Konradowi Rojkowi i Maciejowi Czarneckiemu, którzy stoczyli bardzo dobre walki ze starszymi od siebie przeciwnikami. W efekcie zajęli wysokie 8 lokaty.

Dla UKS „Jedynka” zawody w Radomiu były pierwszym na arenie ogólnopolskiej bardzo ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się na początku grudnia w Raciborzu. Należy także dodać, że zapaśnicy UKS „Jedynka” od początku sezonu walczą bardzo dobrze zdobywając już kilkadziesiąt medali na zawodach wojewódzkich imiędzywojewódzkich.