Paweł Łuczak brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach

W dniach 7-9 grudnia bieżącego roku odbyły się we Wrocławiu pierwsze w historii Zapasów Mistrzostwa Polski Młodzików stylu klasycznego.

Mistrzostwa Polski były dla naszych młodych zapaśników imprezą najważniejszą. Udział w nich poprzedzały starty w turniejach różnej rangi zaczynając od cyklu międzywojewódzkiej ligi dolnośląskiej, poprzez mistrzostwa makroregionu, a skończywszy na ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach dla Uczniowskich Klubów Sportowych.

zapasy zapasy zapasy
zapasy zapasy zapasy

W zawodach we Wrocławiu startowało 217 zawodników z 45 klubów.Reprezentacja kostrzyńskich zapaśników z powodu kontuzji wystartowała w lekko okrojonym sześcio-osobowym składzie: Dawid Siroń 38 kg., Remigiusz Mech 42 kg., Paweł Łuczak 53 kg., Eliasz Zdzitowiecki 59 kg., Patryk Mikołajczak 66 kg., Ryszard Bobrycki 100 kg.Na Mistrzostwa nie pojechali między innymi Konrad Rojek 35 kg. i Jakub Owczarczyk 73 kg. Należy dodać, że J. Owczarczyk był jednym z największych faworytów do walki o złoty medal w kat. 73 kg.

Ciężka praca na treningach i doświadczenie zdobyte na licznych zawodach zapaśniczych przyniosły pozytywne efekty. Wysokie miejsca wszystkich zawodników i pierwszy, historyczny medal na Mistrzostwach Polski w grupie Młodzików. Paweł Łuczak nasz brązowy medalista w kat. 53 kg. stoczył, aż sześć walk. W drodze do finału po bardzo zaciętym pojedynku przegrał możliwość walki o złoty medal z zawodnikiem z Warszawy. W walce o brąz nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi kładąc go na łopatki po pięknym rzucie suplesowym. Zapewnił sobie tym samym 3 miejsce i swój pierwszy medal w Mistrzostwach Polski.

We Wrocławiu mogło być jeszcze piękniej…!

O włos od medalu byli Eliasz Zdzitowiecki i Ryszard Bobrycki, którzy po przegranych walkach o brąz zajęli piąte miejsca. Eliasz w kat. 59 kg. swoją drogę po medal przemierzał błyskawicznie. Pierwsze cztery pojedynki wygrał w pierwszej rundzie przez położenie na łopatki. Niestety w walce o finał musiał uznać wyższość swojego bardziej doświadczonego i utytułowanego przeciwnika przegrywając ostatecznie na punkty. W pojedynku o trzecie miejsce chwila dekoncentracji kosztowała Eliasza utratę niezwykle cennych 4 punktówi brązowego medalu.

Ryszard Bobrycki w kat.100 kg. zawody zaczął od przegranej z późniejszym srebrnym medalistą Mistrzostw. Po wygranym pojedynku z zawodnikiem z Wałbrzycha zmierzył się w walce o brąz z reprezentantem Piotrkowa Trybunalskiego. Bój o miejsce na podium skończył się dla naszego zawodnika przegraną na łopatki.

Reszta naszych zawodników również była bliska czołówki. W kat. 38 kg. Dawid Siroń po trzech wygranych i dwóch przegranych pojedynkach zajął wysokie 8 miejsce. Remigiusz Mech w kat. 42 kg., i Patryk Mikołajczak w kat. 66 kg., po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach zajęli ostatecznie 11 lokaty.

Warto dodać, że Remigiusz Mech i DawidSiroń dopiero w przyszłym roku będą najstarsi w grupie wiekowej młodzika. Jest więc olbrzymia nadzieja związana z tymi zawodnikami, że na kolejnych Mistrzostwach Polskimogą odgrywać istotną rolę w walkach o najwyższe miejsca na podium.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign