Puchar Polski Kadetów w Radomiu

W dniach 19 - 21.10.2012 r. Radom był areną międzynarodowego turnieju - Pucharu Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny „ im. Władysława Miazia” . Reprezentanci Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz zawodnicy z 52 klubów z Polski w tym SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą wspierany przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. W tych międzynarodowych zawodach, będących 40. Jubileuszowym turnieju wystartowało łącznie 226 zawodników.

Warto odnotować, że przed czterdziestu laty na pierwszym turnieju trener Antoni Żołna zdobył srebrny medal i miał cichą nadzieję, że ten wynik ten powtórzy ktoś z naszych walczących zawodników w tym turnieju. Okazało się jednak, że tym razem jest to trudne do zrealizowania, pomimo udziału naszych kadetów należących do czołówki krajowej, do medalu jednak było daleko. Wszystkie walki, które stoczyli nasi zawodnicy mogły zakończyć się wygranymi, lecz zabrakło wiary w końcowy sukces. Walki na tak zwanym styku, gdzie niejednokrotnie byliśmy lepsi od przeciwnika, tym razem były nieosiągalne w zdobyczy medalowej. Najwyższe VIII miejsce zajął Sebastian Urbański w kat. wagowej 42 kg.

Należy mieć nadzieję że zawodnicy szybko wyciągną wnioski z przegranych pojedynków i w najbliższych zawodach osiągną zamierzone wyniki i zdobędą kolejne medale.

SKF „ Olimp”

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign