Siedem Medali Zapaśników w Poznaniu

zapasy

Dwóch finalistów i siedem medali na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Poznaniu. W sobotę 3 października nasi zapaśnicy startowali na kolejnym rzucie Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików. Organizatorzy imprezy bardzo mocno podwyższyli rangę turnieju do międzynarodowych goszcząc u siebie aż cztery ekipy zagraniczne. W Poznaniu stawiła się reprezentacja z Ukrainy, Litwy, Łotwy i Czech. Nasi chłopcy mieli więc znakomitą okazję zmierzyć się nie tylko ze swoimi rodakami, ale także z zapaśnikami innych państw. Bardzo cieszy nas fakt, że przy tak mocnej obsadzie wywalczyliśmy siedem medali. W gronie finalistów znaleźli się Kacper Miklaszewkki 42 kg i Maciej Czarnecki 85 kg.


Zapasy

Niestety nie udało się im wygrać swoich walk o złote medale. Kacper w finale uległ aktualnemu brązowemu medaliście Mistrzostw Europy, które odbyły się w Serbii. Z kolei Maciej Czarnecki przegrał na punkty z bardzo mocnym reprezentantem Litwy. Wiele ciekawych i zaciętych pojedynków stoczyli również pozostali nasi reprezentanci. Z pozytywnym efektem do strefy medalowej wdarli się: Mateusz Borysewicz 38 kg, Konrad Rojek 59 kg, Sylwester Borkowski 66 kg, Marek Spyra i Kacper Kopyra 100 kg. Wszyscy Ci zawodnicy zdobyli brązowe medale. Piąte miejsca dla naszej drużyny wywalczyli: Konrad Kruszakin 73 kg, Adrian Jaworski 59 kg i Tomasz Lewandowski 85 kg.
Przed nami dwa tygodnie oddechu od zawodów, ale również czas ciężkich treningów ponieważ 23-24 października będziemy reprezentować nasze miasto na Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Piotrkowie Trybunalskim. Trzymajcie za nas kciuki !!!
Rozwój kostrzyńskich zapasów i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta. Bardzo Dziękujemy !!!

Zapasy Zapasy Zapasy Zapasy Zapasy Zapasy Zapasy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR