UKS „Jedynka” zdobywa cztery medale

UKS „Jedynka” zdobywa cztery medale na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Piotrkowie Trybunalskim. „Bardzo dobre zawody” tak można by zacząć streszczenie kolejnego startu naszych zapaśników. W ubiegły weekend 23-24 października przemierzyliśmy blisko 500 km w jedną stronę, aby godnie reprezentować Kostrzyn nad Odrą na matach Ogólnopolskiego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Piotrkowie Trybunalskim. Każdego roku w turniejach tak wysokiej rangi biorą udział wszystkie największe kluby zapaśnicze z całego kraju. Tym bardziej należy cieszyć się z osiągniętego wyniku, ponieważ chłopaki zgarnęli aż cztery medale w tym jeden srebrny i trzy brązowe. Najskuteczniejsi w naszej drużynie byli czterej zawodnicy, którzy awansując do strefy medalowej zajęli kolejno następujące lokaty:


Zapasy

Tomasz Lewandowski 2 m., Sylwester Borkowski 3 m., Kewin Metel 3m., Kacper Kopyra 3m. Pozostali zawodnicy również zaliczyli dobry start lecz nie udało im się dostać do strefy medalowej. Na przykład Kacper Miklaszewski 42 kg. i Bartosz Pieczonka 73 kg. również walczyli o brąz, ale nieznacznie na punkty ulegli swoim przeciwnikom zajmując piąte lokaty. Trzy wygrane i dwie przegrane zaliczył Adrian Jaworski w efekcie plasując się na siódmym miejscu. Po dwa zwycięstwa i dwie porażki zanotowali Marcel Kaczmarek 47 kg i Filip Rychterski 53 kg. Natomiast Karol Gorajski nie do końca w pełni sił po przebytej chorobie z jednym zwycięstwem sklasyfikowany został w drugiej dziesiątce.

Podsumowując turniej w Piotrkowie Trybunalskim, jako trener cieszę się po pierwsze z medali, które w sporcie odgrywają tak istotną rolę w kontekście końcowego wyniku, natomiast po drugie zadowolony jestem z możliwości rywalizowania z najlepszymi zapaśniczymi klubami sportowymi w kraju. W turnieju chłopcy stoczyli wiele zaciętych i emocjonujących pojedynków z klasowymi zawodnikami, którzy mają na koncie już nie jeden medal rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zarówno nasi zawodnicy jak i działacze klubu, ale także kibice sportowi doskonale wiedzą, że tylko rywalizacja z najlepszymi daje olbrzymią satysfakcję i wysokie wyniki sportowe. A my do tego dążymy !
Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy!!!.

Zapasy
Zapasy
Zapasy
Zapasy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR