Zapaśnicy z siedmioma medalami w Jeleniej Górze

zapasy

Zapaśnicy z siedmioma medalami w Jeleniej Górze. Kontynuacja sezonu zapaśniczego 2015 po przerwie wakacyjnej rozpoczęła się od bardzo udanego startu naszej ekipy 13 września w Jeleniej Górze. W turnieju wzięło udział 147 zawodników z trzech województw (lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego) reprezentujących 11 klubów. Już od pierwszych walk zawodnicy pokazali, że okres wakacji przeznaczyli nie tylko na odpoczynek, ale również na treningi w klubie i obozie sportowym Kadry Województwa Młodzików i Kadetów w Wałczu. Najlepszą dyspozycję sportową wykazało siedmiu chłopaków, którzy awansowali do strefy medalowej.


W gronie najlepszych-złotych medalistów znaleźli się: Mateusz Borysewicz 38 kg, KacperMiklaszewski 42 kg i MaciejCzarnecki 85 kg. Srebrne medale zdobyli KewinMetel 42 kg i AdrianJaworski 59 kg, natomiast trzecie lokaty zajęli Marcel Kaczmarek 47 kg oraz Marek Spyra 85 kg. Pozostali zawodnicy również pokazali się z dobrej strony zajmując miejsca 5-7: Konrad Kruszakin 73 kg, Tomasz Lewandowski 85 kg, Radosław Niedużak 85 kg, Sylwester Borkowski 66 kg, Filip Rychterski 53 kg. W punktacji zespołowej uplasowaliśmy się na miejscu trzecim.
Po tak udanych zawodach ze spokojem patrzymy w przyszłość planując następne starty zmierzające w efekcie do uzyskania przez kostrzyńską ekipę kolejnych medali Mistrzostw Polski i awansu do Kadry Narodowej Juniorów młodszych.
Rozwój kostrzyńskich zapasów i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta. Bardzo Dziękujemy !!!

zapasy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR