Zapaśnicy z trzema złotymi medalami.

Turniej zapasyZapaśnicy z trzema złotymi medalami na Międzynarodowym Turnieju w Brójcach. W Sobotę 20 czerwca w Brójcach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy rozgrywany w ramach Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików. Sportowa rywalizacja rozgrywana była na 4 matach. W zawodach wzięło udział 163 zawodników reprezentujących 13 klubów. Dodatkowo rangę imprezy podwyższyła obecność silnych zagranicznych klubów z Niemiec, Rosji i Norwegii.


Tym samym ostatni w pierwszej części sezonu przedwakacyjny turniej w Brójcach okazał się trudny, ale jednocześnie bardzo udany dla naszej ekipy.
Do wielkich finałów o pierwsze miejsce awansowało, aż 4 naszych zawodników z czego trzech zdobyło złoty medal. Najlepsi w swoich kategoriach wagowych okazali się: Kewin Metel 42 kg, Konrad Rojek 59 kg, i Maciej Czarnecki 85 kg. Czwarty z finalistów Mateusz Borysewicz 38 kg, nieznacznie na punkty uległ reprezentantowi Wrocławia zdobywając srebrny medal.
Pozostali reprezentanci Kostrzyna również zaliczyli udany start, tocząc wiele zaciętych pojedynków z naszymi rodakami i zagranicznymi zawodnikami. Nie udało im się zdobyć medalu, ale uplasowali się na wysokich piątych lokatach. Do tej grupy zawodników należą: Kacper Miklaszewski 42 kg, Marcel Kaczmarek 47 kg, Filip Rychterski 53 kg, Adrian Jaworski 59 kg, Konrad Kruszakin i Sylwester Borkowski 66 kg, Tomasz Lewandowski 85 kg.
Wszyscy nasi zawodnicy kwalifikując się do walk o złote i brązowe medale przyczynili się do uplasowania naszej drużyny na 3 miejscu w punktacji zespołowej.

 

Turniej zapasy
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR