Sześć medali zapaśników w Brójcach

Sześć medali zapaśników na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Brójcach. W sobotę 26 września nasi zapaśnicy zaliczyli bardzo udany start na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Brójcach, które są centralną imprezą organizowaną przez Polski Związek Zapaśniczy. W turnieju startowali zawodnicy z klubów reprezentujących cztery województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Niezwykle istotną rzeczą związaną z tym turniejem jest fakt, iż wszyscy medaliści automatycznie trafili do kadry województwa oraz szerokiej kadry Polski juniorów młodszych. I właśnie z tego cieszymy się najbardziej ponieważ reprezentacja UKS „Jedynka” wywalczyła, aż sześć medali i tyle samo miejsc w kadrze.

zapasyBrojce2015

zapasyBrojce2015

Zdobyliśmy jedno złoto i srebro oraz cztery brązy. Złoty krążek zawisł na szyi Kewina Metela 38 kg, który w drodze po złoto pokonał między innymi zwycięzcę czerwcowego ogólnopolskiego Turnieju UKS-ów w Radomiu. Kewin od początku sezonu jest zawsze w ścisłej czołówce wszystkich zawodów.Tym samym regularnie udowadnia swoim rywalom, że jest mocnym kandydatem do zdobycia medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec roku w Raciborzu.
Kolejny nasz medalista tym razem srebrny to Marcel Kaczmarek 47 kg. Zawodnik ten po bardzo zaciętych i bogatych w urozmaicone rzuty techniczne pojedynkach, przebojem wdarł się do finału, wygrywając w półfinale z zawodnikiem gospodarzy 8:0 i tusz. Niestety w walce o złoto nie dał już rady starszemu od siebie zawodnikowi z Żukowa, medaliście ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików, w efekcie zdobywając srebro.

zapasyBrojce2015

Równie udany start odnotowała pozostała czwórka medalistów, którzy w drodze po podium odnotowali jedną porażkę i trzy wygrane pojedynki, zdobywając trzecie lokaty.Należą do nich: Adrian Jaworski 59 kg, Bartosz Pieczonka 73 kg, Tomasz Lewandowski 85 kg i Kacper Kopyra 100kg.
Na końcowy sukces UKS „Jedynka” czyli zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej zapracowała również reszta naszych reprezentantów, którym nie udało się zdobyć medalowych pozycji, lecz odnotowali oni po jednym lub dwóch zwycięstwach.Są to: Kacper Miklaszewski 42 kg, Filip Rychterski 53 kg, Karol Gorajski 59 kg i Sylwester Borkowski 66 kg.
Wszystkim chłopakom jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie gratuluję takiego sukcesu.
Już za tydzień 3 października startujemy na kolejnych zawodach tym razem w Poznaniu. Na pewno nie zawiedziemy naszych kibiców i przywieziemy trochę medali.
Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta. Dziękujemy !!!

zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015 zapasyBrojce2015
Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR