Zapaśnicy z 8 medalami w Bielawie

W sobotę 14 listopada w Bielawie odbył się już ostatni, finałowy turniej cyklu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 126 zawodników z 11 klubów w tym bardzo silna ekipa z Holandii. Dla niektórych reprezentantów Kostrzyna nad Odrą turniej był potwierdzeniem sportowej dominacji nad przeciwnikami w generalnej końcowej klasyfikacji sezonu 2015 r. Lada dzień zostaną podsumowane wszystkie starty i poznamy dziesięciu najlepszych zawodników całej ligi. Spodziewamy się, że w tym gronie znajdzie się przynajmniej kilku naszych. Zawody te były również ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się już za dwa tygodnie w Raciborzu.

Zapasy

Zapasy

Nasz występ w Bielawie okazał się bardzo udany, a chłopcy w sumie zdobyli osiem medali. Pierwsze miejsca zdobyli Kewin Metel 38 kg i Maciej Czarnecki 85 kg. Drugie lokaty zajęli Filip Rychterski 53 kg oraz Tomasz Lewandowski 85 kg. Trzecie miejsca wywalczyli: Mateusz Borysewicz 38 kg, Kacper Miklaszewski 42 kg, Marcel Kaczmarek 47 kg i Kacper Kopyra 100 kg. Tuż za podium na piątym miejscu stanął Sylwester Borkowski 66 kg, który rywalizował w zdecydowanie najsilniejszej i najliczniejszej kategorii wagowej turnieju. Sylwek wygrał między innymi ze swoim klubowym kolegą Adrianem Jaworskim oraz starszym o rok reprezentantem Holandii. Właśnie walka Sylwka z Holendrem była jednym z najlepszych i najbardziej widowiskowych pojedynków całej imprezy. Natomiast Adrian Jaworski 66 kg celowo wystartował w kategorii wyższej. Ważący niespełna 61 kg koniecznie chciał stoczyć kilka pojedynków z cięższymi i silniejszymi od siebie przeciwnikami. W efekcie zdobył siódmą lokatę i kolejne doświadczenie rywalizacji w wyższej kategorii. Adrian na Mistrzostwach będzie reprezentował nas w swojej koronnej kategorii 59 kg.