„Lato na sportowo’2011”

Woda im niestraszna

Ponad sto dzieci młodszych i starszych w dniu 18 sierpnia br. rywalizowało w imprezie sportowo – rekreacyjnej na basenie MOSiR o „Nagrodę Lata”. Blok konkurencji gier i zabaw w wodzie rozgrywano w ramach akcji „Lato na sportowo” na terenie ośrodka rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej. Trwającej ponad 2,5 godziny towarzyszyła wspaniała atmosfera, dobra pogoda i przyjemna muzyka. Prowadzący imprezę, dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski wraz z Antonim Żołną, udanie zachęcali obecnych na basenie do skorzystania z przygotowanych specjalnie dla nich konkurencji.

basen basen basen
basen basen basen

Cały blok konkurencji przygotowany był przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

O godzinie 13-tej oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dyrektor MOSiR życząc wszystkim miłej zabawy i sukcesów sportowych na miarę naszych pływackich mistrzów świata.

W zawodach pływackich na dystansie 25 metrów stylem dowolny w kategorii dziewcząt najlepszą była Klaudia Korczala – 24,28 sekundy, wyprzedzając Julię Korzik – 28,70 sek i Laurę Swagrzak – 29,25 sek.

Na dystansie 25 metrów – styl dowolny w kategorii chłopców do lat 12 mistrzem został Dominik Stawicki – 21,46 sek, drugi był Krzysztof Kucharski z czasem 21,50 sek. Na trzecim pozycji sklasyfikowany został Jakub Pieczonka - 22,00 sek. Na dystansie 50 metrów w kategorii dziewcząt najszybsza była Klaudia Korczala – czas 54,79 sek, wyprzedzając Roksanę Wojtczak – 67,28 sek. i Wioletę Trojan – czas 82, 72 sek. Wśród chłopców na tym samym dystansie „mistrzem” został Grzegorz Kalinowski – czas 43,30 sek., przed Grzegorzem Wolaninem – 51,86 sek. i Pawłem Łuczakiem – czas 55,60 sek. W konkurencjach pływackich uczestniczyło 43 dziewcząt i chłopców.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt i chłopców cieszyła się kolejna konkurencja „wiosłowania w kole” przygotowana przez ratowników WOPR-u. Każdy uczestnik musiał pokonać odcinek 12,5 metrów w dowolny sposób wiosłując „siedząc” w kole. W gronie 28 chłopców najlepszym okazał się Grzegorz Wolanin, uzyskując czas 37,85 sek. Drugie miejsce przypadło Sebastianowi Zelmie – 49,54 sek., a na trzecim miejscu sklasyfikowano Pawła Króla – czas 52,41 sekund.

W gronie 8 dziewcząt żadnej z uczestniczek nie udało się dopłynąć w kole w limitowanym czasie, ale na uwagę zasługuje Martyna Tychończyk, która najlepiej radziła sobie z utrzymaniem się na wodzie.

W konkurencji rzutu do celu w kategorii dzieci poniżej 10 lat najlepszym był Jakub Pieczonka, przed Damianem Korczalą i Marcinem Pulkowskim. Wśród dziewcząt najlepszymi okazały się: Roksana Wojtaczak, Klaudia Korczala i Martyna Tychończyk. W kategorii chłopców - dzieci powyżej 10 lat - „mistrzem rzutu” okazał się Łukasz Gniecioszek, zaś wśród dziewcząt „mistrzynią” została Julia Korzik.

W konkurencji „wyławiania pereł z wody” uczestniczyły dzieci poniżej 5 lat, gdzie wspólnie z rodzicem „wyławiały” pływające nagrody.

Najlepsi oraz najmłodsi uczestnicy tej udanej imprezy uhonorowani zostali nagrodami w postaci sprzętu sportowego i szkolnego. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy przeprowadzono pokaz bezpiecznego przebywania nad wodą oraz przeprowadzono akcję ratowania topiącego.

Dyrekcja kostrzyńskiego MOSiR składa serdecznie podziękowanie członkom WOPR: Stanisławowi Malickiemu, Marcinowi Kleczkowskiemu, Michałowi Marszałkowi, Pawłowi Siemieniakowi, Marcinowi Weremko, Dariuszowi Górce, Łukaszowi Kołodziejskiemu oraz Bartkowi Kleczkowskimu - za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign