Finał XX WOŚP „Gramy z pompą”

Kostrzyński bieg rekreacyjny „Policz się z cukrzycą”

W zbliżającym się wielkimi krokami Jubileuszowym XX Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy głównym celem finału będzie zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Najbliższy finał będzie też znakomitą okazją do przeprowadzenia kampanii medialnej na rzecz walki z cukrzycą także i w Kostrzynie nad Odrą bez względu na wiek czy płeć.

tenis tenis

Przypomnijmy, że wg Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Głównym celem akcji „Policz się z cukrzycą” jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych, gdyż produkty z nadrukowanym logo akcji oraz wartościami odpowiednich przeliczników pozwalają osobom chorującym na cukrzycę dawkować odpowiednia ilość insuliny po ich spożyciu.

W Polsce obecnie na cukrzycę cierpi ponad 2 miliony ludzi, 40 % chorych nie wie o swojej chorobie, a u 25 % pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe.

Dla wsparcia tej cennej inicjatywy Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji wspólnie z kostrzyńskim sztabem WOŚP w dniu 8 stycznia 2012 r. o godzinie 14.00 będą organizatorami pierwszej edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, zapraszamy także kostrzyńskich miłośników ciekawej i przyjemnej formy odpoczynku „nordic walking” do udziału w tym biegu, w którym nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja biegnących, a zwycięzcą zostanie każdy, kto dobiegnie – dojdzie do mety i w ten sposób wesprze ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka uczestników biegu o godzinie 13.45 przy Gimnazjum nr 1 (ul. Kościuszki 7).

Po oficjalnym otwarciu imprezy o godzinie 14.00 uczestnicy biegu spod Gimnazjum nr 1, truchtem, spokojnym krokiem, ulicą Kościuszki, Mickiewicza, Gorzowską, Osiedlową i Kościuszki (meta przy Gimnazjum nr 1), pokonają odcinek o długości około 1 kilometra. Dla uczestników biegu czekać będą dyplomy-certyfikaty oraz okolicznościowe dyplomy, chętni po biegu będą mogli delektować się gorącą owocową herbatką.

Tak więc propagując czynny tryb życia w oparciu m.in. o biegowe imprezy organizowane corocznie w Kostrzynie nad Odrą w ramach takich akcji jak „Cała Polska Biega” – impreza wiosenna i jesienna, biegu dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II - „Kwietny Bieg, międzyszkolnych biegów czy ogólnopolskiego biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”, styczniowy bieg „Policz się z cukrzycą” będzie kolejną okazją do wsparcia akcji na rzecz dziedziny medycyny dziecięcej i pomocy polskim diabetykom.

Dla idei tej imprezy będącej także promocją miasta aktywnie działającego w sferze sportu amatorskiego i rekreacyjnego oraz promowaniem zdrowego trybu życia, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tym biegu.

8 stycznia 2012 roku o godzinie 14.00 bądź razem z nami. Zapraszamy.

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign