„Warta” Kostrzyn z „Pucharem Burmistrza”

01 lutego 2014 roku odbył się VII turniej piłki siatkowej im. Zenona Szczetyńskiego, zmarłego trzynaście lat temu zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy wielu pokoleń kostrzyńskich uczniów, o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Do udziału w turnieju zaproszono 6 drużyn, które przystąpiły do sportowej rywalizacji w dwóch grupach eliminacyjnych. Grupa „A”, w skład której grały zespoły: „Nauczyciele”, „Rodzina”, MOSiR rozegrały spotkania eliminacyjne na stadionie MOSiR przy ul. Niepodległości, natomiast grupa „B” w składzie „NOR-POL”, „Warta”, „Oldboys” grała w hali przy ul. Wojska Polskiego, na której rozegrano także mecze finałowe.Można powiedzieć, że turniej był międzynarodowy, gdyż w zespole „NOR-POL” wystąpili zawodnicy z Norwegii, którzy przyjechali na zaproszenie Adama Szczetyńskiego.

Oficjalnego otwarcia turnieju w imieniu burmistrza Andrzeja Kunta dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, życząc wszystkim uczestnikom miłych sportowo – rekreacyjnych wrażeń oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników. Serdecznie powitał małżonkę ś.p. Zenona Panią Emilię Szczetyńską, córkę Panią Ewę Sawko oraz całą Rodzinę. Uczestników turnieju powitała także Pani Izabela Szczetyńska(synowa), dziękując siatkarskim sympatykom, za przyjęcie zaproszenia i za udział w sportowo – rekreacyjnej imprezie. Zmagania siatkarskie trwały ponad 6 godzin, były emocjonujące, pasjonujące i bardzo wyrównane o czym świadczy to iż w grupie „B” o wyniku w każdym meczu decydował tie-break.

W grupie „A” zwyciężył zespół MOSiR (prowadzony przez dyrektora MOSiR), przed Nauczycielami i Rodziną natomiast grupę „B” wygrał zespół „Warty”, drugie miejsce przypadło drużynie „Oldboys” Górzyca, a trzecie zajął „NOR-POL”. W finałach zwycięzcy poszczególnych grup zagrali o I miejsce, zespoły które zajęły II miejsca o trzecie a zespoły które uplasowały się III miejscu o piąte.

Wszystkie sportowe drużyny nagrodzone zostały pucharami i dyplomami, ponadto pamiątkową statuetką udekorowano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Wiesław Kwiatkowski (Warta). Fundatorami nagród był kostrzyński MOSiR oraz dyrektor gimnazjum nr 1 Jan Moczulski.

Rodzina Państwa Szczetyńskich dla wszystkich uczestników turnieju zabezpieczyła ciepły posiłek przygotowany przez Panią Mirosławę Stańczak, prowadzącą restaurację „Odra”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom turnieju za sportowe emocje oraz za stworzony klimat i zapraszają do udziału w przyszłorocznych siatkarskich zmaganiach oraz pracownikom MOSiR za wkład pracy w przygotowaniu, w sędziowaniu spotkań i obsługę techniczną tego udanego turnieju.

Wyniki Turnieju:

Mecze eliminacyjne w grupach:

Grupa A:

Zespół
MOSiR
Nauczyciele
Rodzina
Pkt.
Sety
Miejsce
MOSiR
X
2:0
1:2
3
3:2
I
Nauczyciele
0:2
X
2:0
3
2:2
II
Rodzina
2:1
0:2
X
3
2:3
II


Grupa B:

Zespół
Oldboys
Warta
NOR-POL
Pkt.
Sety
Miejsce
Oldboys
X
1:2
2:1
3
3:3
II
Warta
2:1
X
2:1
4
4:2
I
NOR-POL
1:2
1:2
X
2
2:4
III


Mecze Finałowe:

o I miejsceWarta - MOSiR 2:0 (25:21, 25:18)
o III miejsceOldboys - Nauczyciele 2:0 (25:12, 25:20)
o V miejsceNOR-POL - Rodzina 2:1 (15:25, 25:23, 15:9).

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Warta
2. MOSiR
3. Oldboys
4. Nauczyciele
5. NOR-POL
6. Rodzina

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign