VI Memoriał im. Zenona Szczetyńskiego

„Sokół” Drezdenko i „Warta” Kostrzyn z „Pucharami Burmistrza”

23 lutego 2013 roku w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół odbył się sportowo – rekreacyjny turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn imieniem Zenona Szczetyńskiego, zmarłego dwanaście lat temu, zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy wielu pokoleń kostrzyńskich uczniów, o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta z udziałem blisko 100 kobiet i mężczyzn reprezentujących 13 drużyn – 9 męskich i 4 kobiecych. Można powiedzieć, że turniej był międzynarodowy, gdyż w zespole NOR-POL wystąpili zawodnicy z Norwegii, którzy przyjechali na zaproszenie Adama Szczetyńskiego.

Oficjalnego otwarcia turnieju w imieniu burmistrza Andrzeja Kunta dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, życząc wszystkim uczestnikom miłych sportowo – rekreacyjnych wrażeń oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników. Serdecznie powitał małżonkę śp. Zenona - Panią Emilię Szczetyńską wraz z całą Rodziną oraz dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza.

Sobotnie, siatkarskie zmagania trwały aż 8 godzin, były emocjonujące, pasjonujące i bardzo wyrównane. Walka o zwycięstwo w grupie męskiej pomiędzy zespołami Warty oraz NOR-POL rozstrzygnęła się w tie-breaku na korzyść zespołu kostrzyńskiej Warty(15:13). Turniej z udziałem drużyn męskich rozegrano w trzech grupach eliminacyjnych (A, B, C),systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Zespoły, które zajęły I miejsca w każdej z grup grały o miejsca 1-3 (finał A) i analogicznie II miejsca o 4-6 (finał B) oraz III miejsca o 7-9(finał C).

Natomiast wśród kobiet zdecydowanym zwycięzcą turnieju okazał się zespół „Sokoła” z Drezdenka, który wygrał wszystkie swoje mecze. Druga lokata przypadła drużynie MKS MDK Trzcianka, na trzecim miejscu uplasowała się ekipa UKS „Dwójka” z Kostrzyna nad Odrą. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja kostrzyńskiego Zespołu Szkół. Mecze rozgrywane byłysystemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Wszystkie sportowe drużyny nagrodzone zostały pucharami, zaś pięknymi statuetkami uhonorowano najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz najlepszego zawodnika turnieju. Fundatorami nagród był kostrzyński MOSiR oraz dyrektor gimnazjum nr 1 - Jan Moczulski. Najmłodszym uczestnikiem okazał się Kuba Szczetyński (Rodzina), najstarszym Marian Tytus(Nauczyciele), a najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Norweg Ismael Takroori z zespołu NOR-POL.

Klasyfikacja Kobiet - Finał:

tabela

W sumie był to aktywnie spędzony cały sobotni dzień. Wszyscy uczestnicy turnieju podkreślali bardzo miłą atmosferę oraz stworzony klimat integrujący siatkarskie środowisko.

Dyrekcja MOSiR oraz Rodzina śp. Zenona Szczetyńskiego, serdecznie dziękują wszystkim sportowym ekipom za udział w turnieju, dyrektorowi Zespołu Szkół Leszkowi Naumowiczowi- za nieodpłatne udostępnienie obiektu sportowego oraz pracownikom MOSiR – Mariuszowi Staniszewskiemu oraz Władysławowi Kędziorowi – za obsługę sędziowsko-techniczną turnieju i czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem.

Wszystkie zespoły potwierdziły swój udział w przyszłorocznej imprezie.