I Rzut Grand Prix Darta

Dębnianin Piotr Wołyński najlepszy

W dniu 25 stycznia br. od godziny 18.00 w gościnnym barze „Sabat” przy ulicy Solidarności 12 B prowadzonym przez Elżbietę Kołodzińską z udziałem 25 zawodników, w tym 1 zawodniczka, z Chojny, Dębna i Kostrzyna nad Odrą rozegrany został I Rzut Grand Prix Darta o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego. Uczestników oraz zgromadzonych sympatyków powitał dyrektor MOSiR życząc zawodnikom walczącym w pierwszym Grand Prix, z zaplanowanych sześciu comiesięcznych,, udanych i celnych rzutów oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników, zaś śledzącym zmagania wielu wrażeń.

Trwające ponad cztery godziny zawody stały na dobrym poziomie i w pełni zadowoliły grających, jak i kibiców. Wiele spotkań było bardzo zaciętych i wyrównanych. W pasjonujących spotkaniach półfinałowych i finałowych „najspokojniejszą” rękę miał dębnianin Piotr Wołyński który zasłużenie okazał się najlepszy, wygrywając w spotkaniu finałowym z utytułowanym kostrzynianinem Robertem Grażewskim. Trzecie miejsce wywalczył reprezentant Tomasz Szymaniec wygrywając z Pawłem Rupniakiem (obaj Kostrzyn nad Odrą) .

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1 m. Piotr Wołyński Dębno 13 pkt.
2 m. Dawid Grażewski Kostrzyn 11 pkt.
3 m. Tomasz Szymaniec Kostrzyn 9 pkt.
4 m. Paweł Rupniak Kostrzyn 7 pkt.
5-6 m. Bogumił Homa Chojna 6 pkt.
  Robert Czarnak Dębno 6 pkt.
7-8 m. Wojciech Hildenbrandt Kostrzyn 5 pkt.
  Robert Grażewski Kostrzyn 5 pkt.
9 - 12 m Sylwester Homa Chojna 4 pkt.
  Mirosław Hryszkiewicz Kostrzyn 4 pkt.
  Edward Ryszkaniec Kostrzyn 4 pkt.
  Ireneusz Homa Chojna 4 pkt.
13 - 16 m. Karolina Pachciarek Dębno 3 pkt.
  Rafał Łucyszyn Kostrzyn 3 pkt.
  Marcin Moszej Dębno 3 pkt.
  Mariusz Szulkowski   Dębno 3 pkt.
17 - 24 m. Robert Kurowski Kostrzyn 2 pkt.
  Bartek Orpel Kostrzyn 2 pkt.
  Ireneusz Olobry Dębno 2 pkt.
  Grzegorz Ujdak Dębno 2 pkt.
  Tomasz Burdzy Dębno 2 pkt.
  Tomasz Fronczak Kostrzyn 2 pkt.
  Zenon Bąk Kostrzyn 2 pkt.
  Jarosław Koscielniak Kostrzyn 2 pkt.
25 m. Cezary Wawrzyniak   1 pkt.

Trójka najlepszych w I Rzucie Grand Prix nagrodzona została pucharami ufundowanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

II Rzut Grand Prix Darta odbędzie się w dniu 15 lutego br. o godzinie 18.00 w PUB „Sabat”. Zapisy przyjmowane będą przed rozpoczęciem turnieju.

Suma punktów zdobytych przez zawodniczki i zawodników (będzie prowadzona odrębna klasyfikacja), z wszystkich rzutów zadecyduje o końcowej kolejności w Grand Prix w obu tych kategoriach. Tytułu mistrzowskiego z 2012 roku bronić będzie Robert Grażewski.

Dyrekcja MOSiR składa serdeczne podziękowania Zenonowi Bąkowi, za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem pierw ego turnieju Grand Prix.

Serdecznie zapraszamy w dniu 15.02. miłośników darta do skorzystania z tej ciekawej oferty.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign