I Rzut Grand Prix Darta o “Puchar Dyrektora MOSiR”

Dębnianin Robert Czarnak najlepszy

W dniu 17 stycznia br. od godziny 18.00 w PUB „Sabat” przy ulicy Solidarności, prowadzonym przez panią Elżbietę Kołodzińską, z udziałem 17 zawodników z Dębna, Mieszkowic i Kostrzyna nad Odrą rozegrany został I rzut Grand Prix Darta o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego.

Po dokonaniu oficjalnego otwarcia turnieju przez dyrektora MOSiR przystąpiono do pierwszych gier eliminacyjnych w których to już zanotowano niespodzianki.

Trwające blisko pięć godzin zawody stały na dobrym poziomie i w pełni zadowoliły zarówno grających, jak i śledzących zmagania sympatyków.

bieg bieg bieg bieg

W I rzucie, z zaplanowanych sześciu w I półroczu, najlepszym okazał się Robert Czarnak z Dębna wygrywając w finale po zaciętym pojedynku z Tomaszem Szymańcem z Kostrzyna nad Odrą. W meczu o III miejsce, broniący tytułu mistrzowskiego z 2013 roku, kostrzynianin Robert Grażewski wygrał z Mariuszem Szulkowskim z Dębna. Na uwagę zasługuje znakomita postawa Wiolety Wypard, która w klasyfikacji open, i to w męskim, gronie zajęła wysokie VI miejsce.

Klasyfikacja I rzutu Grand Prix Darta:

1 m. Robert Czarnak Dębno 12 pkt.
2 m. Tomasz Szymaniec Kostrzyn nad Odrą 10 pkt.
3 m. Robert Grażewski Kostrzyn nad Odrą 8 pkt.
4 m. Mariusz Szulkowski Dębno 6 pkt.
5 m. Bartek Orpel Kostrzyn nad Odrą 5 pkt.
6 m. Wioleta Wypart Kostrzyn nad Odrą 5 pkt.
7 m. Zenon Bąk Kostrzyn nad Odrą 4 pkt.
8 m. Piotr Wołyński Dębno 4 pkt.
9 m. Andrzej Krupisz Kostrzyn nad Odrą 3 pkt.
10 m. Tomasz Fronczak Kostrzyn nad Odrą 3 pkt.
11 m. Edward Ryszkaniec Kostrzyn nad Odrą 3 pkt.
12 m. Ireneusz Homa Mieszkowice 3 pkt.
13 m. Grzegorz Cichoń      Dębno 2 pkt.
14 m. Grzegorz Ujdak Dębno 2 pkt.
15 m. Sylwester Homa Mieszkowice 2 pkt.
16 m. Cezary Wawrzyniak Kostrzyn nad Odrą 2 pkt.
17 m. Damian Grażewski    Kostrzyn nad Odrą 1 pkt.

Trójka najlepszych zawodników z pierwszego rzutu GP Darta nagrodzona została pucharami ufundowanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Należy podkreślić wspaniałą atmosferę podczas trwania zawodów Dla uczestników zabezpieczono ciepły posiłek przygotowany przez PUB „Sabat”.

Dyrekcja MOSiR składa serdeczne podziękowania Zenonowi Bąkowi, za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem pierwszego turnieju GP.

II rzut Grand Prix Darta rozegrany zostanie w dniu 7 lutego 2014 roku o godzinie 18.00 w PUB „Sabat”. Zapisy przed rozpoczęciem turnieju.