Powiatowa Spartakiada Młodzieży

Dwa razy srebro, raz brąz

W dniu 14 grudnia 2011r. w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego rozegrane zostały finały Powiatowej Spartakiady Młodzieży w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców rocznika 1999 i młodsi szkól podstawowych. Do zmagań o mistrzowskie tytuły przystąpiło po siedem szkolnych reprezentacji w obu kategoriach

Tenis stołowy Tenis stołowy Tenis stołowy Tenis stołowy

W kategorii dziewcząt złote medale zdobyły reprezentantki SP Lubiszyn Alicja Łebek – Paulina Malewicz, srebrne medale wywalczyły tenisistki SP 2 Kostrzyn nad OdrąMagdalena Bąk – Justyna Rozenblut. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyłyzawodniczki SP 4 Kostrzyn nad Odrą Barbara Tatarewicz – Karolina Falat. Klasyfikacja pozostałych miejsc: IV m. SP Kamień Wielki, V m. SP Sosny i SP Bogdaniec, VII m. SP Dąbroszyn.

W kategorii chłopców mistrzami powiatu zostali zawodnicy SP Lubiszyn Marcel Łebek – Maciej Chlebus, którzy w finale okazali się lepsi od reprezentantów SP 4 Kostrzyn nad Odrą Jakub Iwasiuta – Filip Mróz. Brązowe krążki wywalczyli uczniowie z SP Kamień Wielki Mateusz Cybułka – Bartosz Podlasiak. Klasyfikacja pozostałych miejsc: IV m. SP Sosny, V m. SP Bogdaniec, VI m. SP 2 Kostrzyn nad Odrą, VII m. SP Dąbroszyn.

Trzy najlepsze pary w kategorii dziewcząt i chłopców z rąk radnego powiatu gorzowskiego, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego oraz radych Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Krystyny Srokowskiej i Marka Tatarewicza, uhonorowane zostały pucharami, medalami oraz dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatu Gorzowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele kostrzyńskiej „dwójki”, szkoleniowcy UKS „Warta”: Wiesława Gozdeki, Henryk Bąk.

Mistrzowie Powiatu zapewnili sobie prawo startu w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.