Medale w Andro Kids Open

Sukces kostrzyńskich pingpongistek

W dniach od 24 do 26 sierpnia br. w Düsseldorfie odbywał się jeden z największych w Europie młodzieżowych turniejów tenisa stołowego Andro Kids Open. W zawodach wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek z Białorusi, Chorwacji, Rosji, Polski, Holandii, Japonii, Szwajcarii i oczywiście Niemiec. Gościem i gwiazdą 23 edycji turnieju był Christian Süß, wicemistrz olimpijski z drużyną Niemiec, dwukrotny mistrz Europy w deblu z Timo Bollem.

Tenis stołowy Tenis stołowy Tenis stołowy

W turnieju udział wzięła też trzyosobowa reprezentacja dziewcząt UKS „Warta” Kostrzyn nad Odrą. Miło nam poinformować, że w kategorii drużyn dziewcząt urodzonych w roku 2002 i młodszych srebrne medale wywalczyły Barbara Tatarewicz i Paulina Kaszuba. W finale po bardzo zaciętej grze przegrały z Rosjankami Viktorią Scherbakową i Marią Domoroschiną. Zaznaczmy jednak, że obie są o rok młodsze od Rosjanek (rocznik 2003), a po drodze do finału pokonały kilka dobrych niemieckich drużyn

W turniejach indywidualnych również było nieźle. Ewelina Kaszuba i Paulina Kaszuba w swoich kategoriach zajęły miejsca 3-4, zdobywając brązowe medale, zaś Basia Tatarewicz zajęła miejsce 5-8 przegrywając w ćwierćfinale z późniejszą triumfatorką turnieju Anną Tietgens.

Reprezentantom kostrzyńskiego UKS „Warta” serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą promocję Miasta Kostrzyn nad Odrą w zawodach oraz życzmy kolejnych wspaniałych sukcesów w nowym pingpongowym sezonie 2012/ 2013.

Dyrektor MOSiR
Zygmunt Mendelski
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign