Międzynarodowy turniej tenisa stołowego

Kostrzynianki z medalami w Düsseldorfie

tenis W dniach od 29 sierpnia do 01 września br. w stolicy kraju związkowego Nadrenia Północna – Westfalia w Düsseldorfie w Niemczech odbył się jeden z największych w Europie turniejów tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 1500 dziewcząt i chłopców z osiemnastu krajów: Danii, Belgii, Austrii, Słowenii, Serbii, Bułgarii, Izraela, Niemiec, Białorusi, Rosji, Chin, Rumunii, Włoch, Szwajcarii, Walii, Japonii, Holandii i 21 osobowa grupa reprezentantów z Polski. W jej składzie znalazła się czwórka dziewcząt z klubu UKS „Warta” Kostrzyn nad Odrą: Magdalena Bąk, Barbara Tatarewicz oraz Ewelina i Paulina Kaszuba.

Nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze. W kategorii najmłodszych tenisistek Basia Tatarewicz wraz z Pauliną Kaszubą w zawodach drużynowych zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowe medale, uznając jedynie wyższość faworyzowanych drużyn chińskich. W turnieju indywidualnym obie wygrały po cztery mecze, by w ćwierćfinałach trafić na Chinki Chen i Niu. Ponownie lepsze były Azjatki, a naszym dziewczętom zostały miejsca V - VIII.

Równie dobrze spisały Ewelina i Magda w swojej kategorii wiekowej. Jako drużyna zajęły miejsca V - VIII, zaś indywidualnie Ewelina była trzecia ulegając dopiero w półfinale późniejszej zwyciężczyni Isabelli Puskas. Magda Bąk dotarła do ćwierćfinału, w którym uległa srebrnej medalistce Elizabeth Rollenmiller.

Wyjazd na te zawody był możliwy m.in. dzięki wsparciu firmy „Bricomarche”, za co klub UKS „Warta” Kostrzyn nad Odrą składa serdeczne podziękowania.

Naszym wspaniałym, utalentowanym zawodniczkom serdecznie gratulujemy, pięknie dziękujemy za wspaniałą promocję Miasta Kostrzyn nad Odrą w Düsseldorfie i życzmy kolejny wspaniałych sportowych sukcesów.

Zygmunt Mendelski
Dyrektor MOSiR

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign