Powiatowa Spartakiada Młodzieży

Srebro i brąz kostrzyńskich szkół

W dniu 12 grudnia w hali sportowej MOSiR przy ul. Wojska Polskiego rozegrane zostały finały Powiatowej Spartakiady Młodzieży w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zmaganiach finałowych uczestniczyły trzy szkolone reprezentacje, które rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Oficjalnego otwarcia finałów, w obecności uczestników, opiekunów, radnych Rady Miasta Krystyny Srokowskiej i Marka Tatarewicza, dokonał radny powiatu gorzowskiego, dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski.

Wszystkie rozegrane spotkania stały na wysokim poziomie. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, reprezentacje składały się z zawodniczek i zawodników, którzy w rankingu wojewódzkim w swoich kategoriach wiekowych sklasyfikowani są na bardzo wysokich miejscach.

W kategorii dziewcząt I miejsce i złote medale wywalczyła Szkoła Podstawowa z Lubiszyna (Paulina Balukiewicz, Paulina Malewicz), srebrne medale zdobyły Karolina Fałat i Barbara Tatarewicz, reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą, zaś brązowe medale wywalczyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 2 Magdalena Truszkowska i Magdalena Bąk.

W kategorii chłopców tytuły mistrzowskie wywalczyli reprezentanci SP z Lubiszyna (Maciej Chlebus, Marcel Łebek). Srebrne medale zdobyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą Filip Mróz, Mateusz Materyński i Konrad Wieczorek. Trzecie miejsce i brązowe medale zdobyli Remigiusz Marszałek i Adam Woźniak, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

Z postawy swoich podopiecznych zadowolone były opiekunki: Wiesława Gozdek z SP 2 oraz Krystyna Srokowska z SP 4.

Trzy najlepsze szkolne reprezentacje nagrodzone zostały pucharami oraz dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. Kostrzyńskim reprezentacjom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych medalowych sukcesów.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Henryk Bąk, prezes UKS „Warta”.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp., Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign