Huśtawka nastrojów

Bardzo pracowity weekend mieli tenisiści stołowi UKS Warty. Rozegrali dwie kolejki ligowe z bezpośrednimi sąsiadami z tabeli. Oba mecze były rozgrywane w hali przy ul. Wojska Polskiego. Pierwszym rywalem była drużyna GMKS Strzelec Frysztak, a dzień później AZS PWSZ Nysa

Sobotni mecz rozpoczęli Marcin Bąk z Mateuszem Czernikiem i Karol Żarski z Krzysztofem Niemcem. Bąk pojedynek zaczął sennie, popełniał bardzo dużo własnych błędów i szybko przegrał pierwsze dwa sety. Rozmowy z trenerem w czasie przerw między setami pomogły i Bąk powrócił na właściwe tory. Wygrał kolejne trzy sety i cały pojedynek 3:2. Na drugim stole trwał również zacięty pojedynek. Żarski po bardzo widowiskowym pojedynku pokonał Niemca 3:2. Kolejne mecze rozgrywali Krzysztof Stamirowski z Piotrem Chmielem i Marcin Truszkowski z Damianem Wojdyłą. Stamirowski w pojedynku z Chmielem w każdym secie prowadził: w pierwszym secie 10:8, w drugim 10:9, w trzecim 10:9. Niestety mimo prowadzenia odszedł od stołu pokonany 0:3. Truszkowski stawiał opór dobrze dysponowanemu tego dnia Wojdyle, ale musiał uznać wyższość zawodnika przyjezdnych 3:1. Tym samym po pierwszych grach singlowych wynik był remisowy 2:2. Gry deblowe również nie przybliżyły żadnej z drużyn do zwycięstwa. Para Bąk/Truszkowski uległa 1:3 parze Chmiel/Czernik, a para Stamirowski/Żarski pokonała 3:1 parę Wojdyła/ Niemiec. Wynik meczu był 3:3 i o rozstrzygnięciu decydowały ostatnie pojedynki indywidualne. Na pierwszym stole zmierzyli się Bąk z Chmielem, a na drugim Żarski z Wojdyłą. Bąk po bezbarwnej grze przegrał 0:3. Żarski po raz drugi w tym meczu stoczył pięciosetowy pojedynek. I tym razem nasz zawodnik wykazał się odpornością psychiczną triumfując 3:2. Przed ostatnimi pojedynkami wynik meczu był 4:4. Do stołów wyszli Stamirowski z Czernikiem i Truszkowski z Niemcem. Stamirowski mecz rozpoczął nerwowo. Przegrał pierwsze dwa sety. W trzecim secie nastąpiło chwilowe przebudzenie i zwyciężył w nim. Czwarty set od początku kontrolował Czernik i odniósł zwycięstwo nad kapitanem Warty 3:1. Na drugim stole toczył się niezwykle wyrównany i emocjonujący pojedynek. Nasz zawodnik wygrał pierwsze dwa sety, kolejne dwa sety padły łupem zawodnika gości. Piąty set to niesamowite wymiany i nerwówka do ostatnich piłek. W tym secie Truszkowski prowadził już 9:5, lecz od tego stanu to zawodnik przyjezdnych zachował więcej zimnej krwi. Wygrał tego seta 13:11, cały pojedynek 3:2. Tym zwycięstwem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w całym meczu 6:4. O krótkie podsumowanie meczu poprosiliśmy Karola Żarskiego: Szkoda tego meczu, remis byłby sprawiedliwy. Uciekły nam gry Krzyśka z Chmielem i druga gra Marcina Truszkowskiego. Zabrakło nam szczęścia, a Marcinowi ogrania w lidze. Moja gra nie była do końca idealna, ale cieszą indywidualne zwycięstwa.

UKS WARTA Kostrzyn - GMKS STRZELEC Frysztak 4:6

Marcin Bąk - Mateusz Czernik 3:2
Krzysztof Stamirowski - Piotr Chmiel 0:3
Marcin Bąk - Piotr Chmiel 0:3
Krzysztof Stamirowski - Mateusz Czernik 1:3
Bąk / Truszkowski - Chmiel / Czernik 1:3

Karol Żarski - Krzysztof Niemiec 3:2
Marcin Truszkowski - Damian Wojdyła 1:3
Karol Żarski - Damian Wojdyła 3:2
Marcin Truszkowski - Krzysztof Niemiec 2:3
Stamirowski / Żarski - Wojdyła / Niemiec 3:1

Niedzielnym rywalem naszej drużyny był zespół AZS PWSZ Nysa. Drużyny do meczu przystąpiły w odmiennych nastrojach. Nasi zawodnicy dzień wcześniej ulegli we własnej hali drużynie z Frysztaka 4:6, a przyjezdni wygrali wyjazdowy pojedynek w Drzonkowie 6:4. Mecz rozpoczął się od gier M. Bąka z K. Szotkiem i K. Żarskiego z K. Duńcem. Bąk po kłopotach z odbiorem serwisu przeciwnika i nie najlepszej grze przegrywa z Szotkiem 2:3. Żarski po chwilowym przestoju w secie drugim pewnie wygrywa pojedynek z Duńcem 3:1. Do pierwszego stołu podchodzą Stamirowski z Chudobą, a do drugiego Truszkowski z Fortunko. Kapitan Warty przegrywa pierwsze dwa sety. W kolejnych setach znalazł sposób na zawodnika gości i wygrywa kolejne trzy sety i cały pojedynek 3:2. Truszkowski dzielnie walczył z Fortunko, lecz po raz kolejny w tym sezonie przegrywa po pięciosetowym pojedynku 2:3.

Po pierwszych grach singlowych remis 2:2. Gry deblowe to podział punktów. Bąk/Truszkowski przegrywają z parą Szotek/Chudoba 0:3, a Stamirowski/Żarski pokonali parę Duniec/Fortunko 3:0. Ostatnie cztery gry singlowe miały rozstrzygnąć, która drużyna zdobędzie punkty. Do tych pojedynków ruszyli Bąk z Chudobą i Żarski z Fortunko. Bąk zaczął pojedynek bardzo skutecznie od wygrania dwóch pierwszych setów 11:5 i 11:4. W trzecim prowadził 6:2 i w tym momencie nastąpiła dekoncentracja naszego zawodnika. Przegrał tego seta 15:17. Czwartego seta lepiej rozpoczął Bąk i utrzymał prowadzenie do końca seta wygrywając 11:8 i cały pojedynek 3:1. Mecz Żarskiego to kopia jego pierwszego pojedynku. Pewne zwycięstwo w pierwszym secie, przestój w drugim i skuteczna gra w trzecim i czwartym secie. W tym pojedynku Żarki zasypywał Fortunko bardzo silnymi top-spinami, na które zawodnik gości nie mógł znaleźć recepty. Po tych pojedynkach gospodarze prowadzili 5:3. Ostatnie gry niedzielnego popołudnia rozegrali Stamirowski z Szotkiem i Truszkowski z Duńcem. Dobrze dysponowany tego dnia nasz kapitan stoczył bardzo zacięty i zwycięski pięciosetowy pojedynek. Mecz ten obfitował w bardzo długie wymiany, które ku uciesze miejscowych kibiców wygrywał Stamirowski. Tym samym zapewnił Warcie czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Na stole obok Truszkowski rozpoczął pojedynek od prowadzenie 2:0 w setach. W kolejnym secie prowadził 10:9, niestety uległ w nim 12:14. Kolejne sety były zacięte, ale to Duniec cieszył się z końcowego sukcesu 3:2. To był ciężki i zacięty mecz, trwał prawie 3 godziny. Cieszy postawa moja i Karola, trochę słabiej zagrał Marcin Bąk, ale daliśmy radę pociągnąć Wartę do zwycięstwa. Truszkowski Marcin potrzebuje zwycięstwa do przełamania się. Jest tak blisko, jednak zawsze czegoś mu brakuje do sukcesu – powiedział K. Stamirowski.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny Warty będzie TKS OPOKA Trzebinia. Mecz zostanie rozegrany 10. XI. br. w Kostrzynie nad Odrą o godzinie 16. Serdecznie wszystkich sympatyków klubu i tenisa stołowego zapraszamy.

UKS WARTA Kostrzyn - AZS PWSZ Nysa 6:4

Marcin Bąk - Karol Szotek 2:3
Krzysztof Stamirowski - Paweł Chudoba 3:2
Marcin Bąk - Paweł Chudoba 3:1
Krzysztof Stamirowski - Karol Szotek 3:2
Bąk / Truszkowski - Szotek / Chudoba 0:3

Karol Żarski - Kamil Duniec 3:1
Marcin Truszkowski - Tomasz Fortunko 2:3
Karol Żarski - Tomasz Fortunko 3:1
Marcin Truszkowski - Kamil Duniec 2:3
Stamirowski / Żarski - Fortunko / Duniec 3:0


Aktualna tabela

M
Nazwa
L.g
Pkt
Z
R
P
Bilans
1
EDBAR SPA ORKANA Lublin
6
12
6
0
0
51:9
2
AZS PWSZ TREFL Zamość
6
12
6
0
0
50:10
3
LKS ODRA KGHM METRACO ROEBEN Miękinia
6
12
6
0
0
45:15
4
GMKS STRZELEC Frysztak
7
8
4
0
3
37:33
5
UKS WARTA Kostrzyn
7
8
4
0
3
33:37
6
AZS PWSZ Nysa
7
6
3
0
4
27:43
7
TBV SYGNAŁ Lublin
7
4
2
0
5
25:45
8
BISTS Bielsko-Biała
7
4
2
0
5
25:45
9
KS SPEKTRUM KARPOL Słopnice
8
4
2
0
6
30:50
10
TKS OPOKA Trzebinia
5
2
1
0
4
21:29
11
ZKS OSSM Drzonków
6
0
0
0
6
16:44
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign