PEWNE ZWYCIĘSTWO WARTY!

22 września br. zespół UKS Warta rozegrał kolejny mecz pierwszej ligi. Ich przeciwnikiem była drużyna BISTS Bielsko Biała. Do pierwszych pojedynków wyszli Bąk z Lubinem na pierwszym stole i Kibała z Ramendą na drugim. Bąk w tym pojedynku miał kłopoty z dokładnym odbiorem serwisu przeciwnika i po jednostronnym meczu uległ Lubinowi 0:3. Na drugim stole Kibała pewnie pokonał swojego rywala 3:0. Kolejne gry to Stamirowski z Michalikiem i Żarski z Rojem. Stamirowski po wyrównanej grze przegrał 1:3, mimo prowadzenia w pierwszym i czwartym secie po 10:7. Żarski po kłopotach w pierwszym secie w kolejnych opanował sytuację na stole i wygrał mecz 3:1. Po pierwszej serii gier był remis 2:2. Gry podwójne to sukces gospodarzy, którzy triumfowali w obu pojedynkach. Bąk/Kibała pokonali po zaciętym pojedynku parę Lubin/ Ramenda 3:2. Na drugim stole para Żarski/Stamirowski pokonała parę gości Roj/Michalik 3:1. Po grach deblowych Warta objęła prowadzenie 4:2. Kolejne gry to dominacja miejscowych zawodników. Bąk po widowiskowym pojedynku pokonał Michalika 3:1. Kibała rozpoczął pojedynek z Rojem nerwowo. Zawodnik gości szybko objął prowadzenie w pierwszym secie 8:1, ale od tego momentu rozpoczęła się efektywna gra Kibały, czego dowodem było wygranie tego seta 12:10. Kolejne sety to pełna dominacja Kibały nad Rojem i pewne zwycięstwo w tym pojedynku 3:0. Ostatnie gry sobotniego wieczoru to Stamirowski z Lubinem i Żarskiego z Ramendą. Stamirowski po przegraniu pierwszego seta przejął inicjatywę nad przebiegiem meczu i triumfował w kolejnych trzech setach i w całym pojedynku 3:1. Żarski mimo wysokiego prowadzenia w każdym secie, stoczył pięciosetowy pojedynek wygrywając 3:2 i tym samym pieczętując wysoką wygraną Warty 8:2.

Zagrałem dzisiaj bardzo skoncentrowany i pewnie wygrałem swoje pojedynki. Cały zespół punktował i to był klucz do wysokiego zwycięstwa – powiedział P. Kibała.

UKS WARTA Kostrzyn - BISTS Bielsko-Biała 8:2

I stół
Marcin Bąk - Krzysztof Lubin 0:3
Krzysztof Stamirowski - Kamil Michalik 1:3
Marcin Bąk - Kamil Michalik 3:1
Krzysztof Stamirowski - Krzysztof Lubin 3:1
Bąk / Kibała - Lubin / Ramenda 3:2

II stół
Paweł Kibała - Adam Ramenda 3:0
Karol Żarski - Wojciech Roj 3:1
Paweł Kibała - Wojciech Roj 3:0
Karol Żarski - Adam Ramenda 3:2
Stamirowski / Żarski - Michalik / Roj 3:1

Kolejny mecz we własnej hali tenisiści stołowi UKS Warty rozegrają 13 października br. o godzinie 16, a ich przeciwnikiem będzie beniaminek ligi KS Spektrum Karpol Słopnice.

Wszystkich sympatyków tenisa stołowego serdecznie zapraszamy.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign