Brawa dla Basi i Magdy

W sobotę 16 listopada w Łaziskach koło Katowic obył się półfinał krajowy drużynowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym. W imprezie zorganizowanej w pięknym kompleksie sportowym uczestniczyło 30 drużyn z południowej i zachodniej Polski.

zapasy zapasy zapasy

Miło nam poinformować, że wśród dziewcząt kategorię żaczek (ur. 2003 i młodsze) wygrały reprezentantki UKS „Warta” Kostrzyn nad Odrą, w składzie Basia Tatarewicz i Magda Truszkowska. W decydujących meczach pokonały 3:0 drużynę „Jedynki” Pszów oraz po dramatycznym meczu 3:2 ekipę „Śnieżnika” Stronie Śląskie. Sukces ten umożliwi dziewczętom start w finale krajowym, który zaplanowany jest na 7 - 8 grudnia br. w Radomiu. Wcześniej, 2 listopada, Basia i Magda wygrały również eliminację wojewódzką tych rozgrywek. Trenerem zawodniczek jest pan Henryk Bąk.

Sukcesy naszych tenisistek są możliwe dzięki wsparciu materialnemu Miasta Kostrzyn nad Odrą, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskich Zakładów Komunalnych Sp. z o.o. w Kostrzynie and Odrą oraz sponsorów takich jak: Bricomarche, BGŻ, Filius Metal i Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Naszym wspaniałym, utalentowanym tenisistkom serdecznie gratulujemy, za wspaniała promocję naszego Miasta i życzymy zdobyczy medalowych w finale krajowym MP UKS-ów w Radomiu.

Zygmunt Mendelski - MOSiR

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign