Porażka i zwycięstwo na początek

W sobotę 15 września br. zainaugurowano rozgrywki I ligi mężczyzn w grupie południowej w tenisie stołowym. Miejscowa UKS Warta rozpoczęła trzeci sezon w pierwszej lidze od dwumeczu z drużynami z Lublina. W sobotę rywalizowała z EDBAR SPA ORKANA, a w niedzielę z TBV SYGNAŁ.

zawody

Na pierwszy mecz, do kostrzyńskiej hali przy Wojska Polskiego, zawitała drużyna EDBAR SPA ORKANA Lublin, jeden z faworytów ligi. Należy zaznaczyć, iż w poprzednim sezonie drużyna z Lublina zajęła II miejsce w I lidze i uczestniczyła w barażach o Superligę tenisa stołowego, gdzie nieznacznie uległa drużynie z Torunia.

Sobotni mecz rozpoczęli Marcin Bąk z Radosławem Żabskim, oraz Paweł Kibała z Maciejem Chojnickim. Bąk rozpoczął spotkanie nerwowo i Żabski szybko objął prowadzenie 2:0 w setach. W kolejnych partiach Bąk zaczął grać coraz pewniej i wygrał kolejne trzy sety, a cały mecz 3:2. Kibała na drugim stole nie mógł znaleźć sposobu na Chojnickiego, leworęcznego zawodnika z Lublina i uległ mu 0:3. Kolejne gry stoczyli Krzysztof Stamirowski z Karolem Strowski oraz Karol Żarski z Alanem Wosiem. Stamirowski rozpoczął pojedynek z dużym animuszem wygrywając pierwszego seta, a w drugim prowadząc 9:6. Niestety ten set padł łupem Strowskiego. Nasz zawodnik uległ swojemu przeciwnikowi 2:3. Pojedynek Żarskiego z Wosiem miał bardzo wyrównany przebieg, wszystkie sety kończyły się po zaciętych końcówkach. W piątym secie szala zwycięstwa przechylała się z każdą zakończoną akcją. Kostrzyński zawodnik miał trzy piłki meczowe, lecz żadnej nie wykorzystał, natomiast zawodnik z Lublina triumfował w ostatniej partii 15:13 i całym meczu 3:2. Gry deblowe zakończyły się podziałem punków. Para Bąk - Kibała pokonała po bardzo emocjonującym pojedynku Strowskiego i Chojnickiego 3:2, a Stamirowski z Żarskim ulegli Żabskiemu i Wosiowi 1:3. Po grach deblowych przyjezdni prowadzili 4:2. Do kolejnych gier wyszli Bąk ze Strowskim i Kibała z Wosiem. Bąk po równej grze uległ dobrze dysponowanemu tego dnia Strowskiemu 0:3. Natomiast na drugim stole trwał zacięty pojedynek. Jednak i tym razem Woś wyszedł obronną ręką z pięciosetowego pojedynku wygrywając 3:2. Po tych grach goście pewni sukcesu poczuli wiatr w żaglach w odnieśli kolejne zwycięstwa. Na pierwszym stole Stamirowski uległ Żabskiemu 0:3, a na drugim stole został rozegrany kolejny pięciosetowy pojedynek, w którym Żarski przegrał z Chojnickim 2:3. Przy dużym szczęściu mogliśmy ten mecz zremisować. Sześć pojedynków skończyło się wynikiem 3:2. Wynik wysoki, ale z przebiegu gier nie było widać takiej różnicy. Przegraliśmy za wysoko! – powiedział M. Bąk.

UKS WARTA Kostrzyn - EDBAR SPA ORKANA Lublin 2:8

I stół
Marcin Bąk - Radosław Żabski 3:2
Krzysztof Stamirowski - Karol Strowski-Prus 2:3
Marcin Bąk - Karol Strowski-Prus 0:3
Krzysztof Stamirowski - Radosław Żabski 0:3
Bąk / Kibała - Strowski-Prus / Chojnicki 3:2

II stół
Paweł Kibała - Maciej Chojnicki 0:3
Karol Żarski - Alan Woś 2:3
Paweł Kibała - Alan Woś 2:3
Karol Żarski - Maciej Chojnicki 2:3
Stamirowski / Żarski - Woś / Żabski 1:3

W niedzielę 16 września br. UKS Warta Kostrzyn nad Odrą podejmowała TBV SYGNAŁ Lublin. Do pierwszych pojedynków wyszyli Marcin Bąk z Arturem Kalitą, a na drugim stale Paweł Kibała z Pawłem Koziełem. Bąk po dobrym i widowiskowym pojedynku pokonał Kalitę 3:1. Na drugim stole Kibała po bezbarwnej grze uległ 0:3 Koziełowi. Do kolejnych gier przystąpili Krzysztof Stamirowski z Marcinem Litwiniukiem i Karol Żarski z Kamilem Kleczkowskim. Stamirowski uległ Litwiniukowi 0:3, natomiast Żarski pokonał rywala po pięciosetowym pojedynku 3:2. Przed grami deblowymi był wynik remisowy. Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów. Bąk – Kibała pokonali pewnie parę Kalita – Kleczkowski 3:0. Stamirowski z Żarskim ulegli po zaciętym pojedynku parze Litwiniuk – Kozieł 1:3. Po grach deblowych nadal utrzymywał się remis i wszystko wskazywało na to, że drużyny podzielą się punktami. W drugiej serii gier Bąk pokonał 3:2 Litwiniuka, a Kibała Kleczkowskiego 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie w meczu 5:3. Do ostatnich gier niedzielnego meczu wyszli Stamirowski z Kalitą na pierwszym stole i Żarski z Koziełem na drugim stole. Obie gry były bardzo emocjonujące. Pierwszy pojedynek skończył Żarski ulegając swojemu rywalowi 1:3. W tym czasie trwał pojedynek na pierwszym stole. Stamirowski wygrał pierwszego seta 11:9. Drugiego gładko przegrał 4:11. Trzeci padł łupem zawodnika z Lublina 11:9. W czwartym secie Kalita od początku kontrolował jego przebieg prowadząc 9:3 i 10:5. Od tego wyniku kapitan Warty zdobył kolejno siedem punktów i wygrał tego seta 12:10. Piąty set był bardzo zacięty, lecz wojnę nerwów wytrzymał zawodnik Warty i wygrywając seta 11:9 zakończył cały pojedynek wynikiem 3:2. Tym samym zapewnił swojej drużynie pierwsze punkty nowym sezonie w pierwszej lidze. Mecz był bardzo ciężki. Sygnał Lublin postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Co do mojej gry z Kalitą - wygrać ze stanu 1:2 i 5:10 w czwartym secie nie zdarza się często w tenisie stołowym. Mnie się udało i bardzo cieszę się, że dołożyłem cegiełkę do sukcesu drużyny. Cała drużyna zagrała dzisiaj dobry mecz – powiedział kapitan Warty Krzysztof Stamirowski.

UKS WARTA Kostrzyn - TBV SYGNAŁ Lublin 6:4

I stół
Marcin Bąk - Artur Kalita 3:1 ()
Krzysztof Stamirowski - Marcin Litwiniuk 0:3 ()
Marcin Bąk - Marcin Litwiniuk 3:2 ()
Krzysztof Stamirowski - Artur Kalita 3:2 ()
Bąk / Kibała - Kalita / Kleczkowski 3:0 ()

II stół
Paweł Kibała - Paweł Kozieł 0:3 ()
Karol Żarski - Kamil Kleczkowski 3:2 ()
Paweł Kibała - Kamil Kleczkowski 3:1 ()
Karol Żarski - Paweł Kozieł 1:3 ()
Bąk / Kibała - Kalita / Kleczkowski 3:0 ()
Stamirowski / Żarski - Kozieł / Litwiniuk 1:3 ()

PS. Następny mecz w I lidze mężczyzn nasza drużyna rozegra także w Kostrzynie nad Odrą w hali przy ul. Wojska Polskiego 6 w dniu 22 września (sobota) o godz. 16:00. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. WSTĘP WOLNY.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign