Zdobyli stolicę !

W sobotę 6 listopada zawodnicy Warty Kostrzyn nad Odrą pokonali w meczu wyjazdowym SCK Hals Warszawę 6-4. Kostrzynianie odnieśli trzecie zwycięstwo w rozgrywkach pierwszoligowych. Po pięciu kolejkach nasi pingpongiści zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

Kostrzyński zespół po raz kolejny bardzo dobrze rozpoczął mecz. Po pierwszej serii gier zawodnicy Warty prowadzili 3-1. Swoje pojedynki pewnie wygrali Paweł Kibała i Karol Żarski. Natomiast trzeci punkt zdobył Marcin Bąk, który w najciekawszej partii spotkania, w pięciosetowej batalii pokonał Artura Kalitę. – Dzisiaj grało mi się ciężko. Nie najlepiej radziłem sobie z serwisem rywala, miałem także spore problemy z jego mocnym atakiem. Moja gra była szarpana i nierówna. W końcowej fazie spotkania wygrałem kilka ważnych piłek, co pozwoliło odnieść mi zwycięstwo – powiedział po meczu nasz reprezentant. Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów. Na pierwszym stole Bąk i Kibała pokonali Grzegorza Janczewskiego i Adama Szateckiego 3-1. Nieco słabiej zaprezentowali się Żarski i Krzysztof Stamirowski, którzy musieli uznać wyższość Kality i Tomasza Makowskiego. Po sześciu pojedynkach Warta prowadziła 4-2 i do osiągnięcia swojego celu potrzebowała dwóch oczek. Pierwsze z nich wywalczył Żarski, który po dobrej grze pokonał Makowskiego 3-1. Gdy już wydawało się, że nasi pingpongiści mają zwycięstwo w kieszeni, swoje pojedynki przegrali Kibała i Bąk. O wyniku całego meczu decydowało starcie Stamirowskiego z Szateckim. Faworyzowany zawodnik kostrzyńskiego zespołu nie uległ presji i bez większych problemów rozprawił się ze swoim przeciwnikiem. Warta Kostrzyn nad Odrą mogła świętować drugie zwycięstwo z rzędu.

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie MOKS Słoneczny Stok Białystok. Drużyna ta uważana jest za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach. Obecnie MOKS plasuje się na trzecim miejscu. Zapowiada się ciekawe widowisko, na które serdecznie zapraszamy sympatyków tenisa stołowego. Mecz odbędzie się 20 listopada o godzinie 16.00 w kostrzyńskiej hali MOSiR przy ulicy Wojska Polskiego.

Zapraszamy !

Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign