Złoto i srebro w Stroniu Śląskim

W dniu 20 listopada 2011 r. najmłodsze zawodniczki UKS „WARTA” uczestniczyły w półfinale Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o „Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego”, który odbył się w Stroniu Śląskim. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: żaczki (rocznik 2001 i młodsze) oraz młodziczki (1999 – 2000), a udział w nim wzięły najlepsze drużyny z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

tenis

Nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze, ponieważ młodziczki Magdalena Bąk i Ewelina Kaszuba zajęły w swojej grupie I miejsce wygrywając wszystkie mecze po 3:0, tracąc przy tym tylko jednego seta. Osiągnięty wynik dał naszym zawodniczkom awans do finału ogólnopolskiego tego turnieju, który odbędzie się w dniach 10 – 11.12. 2011 r. w Radomiu. Liczymy, że nasze dziewczęta przynajmniej powtórzą sukces z ubiegłego roku, gdzie w finale ogólnopolskim (nieoficjalne mistrzostwa Polski), zajęły wspaniałe drugie miejsce.

Znakomicie spisała się także nasza druga utalentowana para Paulina Kaszuba i Barbara Tatarewicz, które w kategorii żaczek zajęły II miejsce. Kostrzynianki gry eliminacyjne i półfinałowe przeszły jak burza i dopiero w spotkaniu finałowym o I miejsce, po bardzo zaciętym i dramatycznym pojedynku musiały uznać wyższość rywalek. Szkoda tylko, że do turnieju finałowego w Radomiu kwalifikowała się para zwycięska, ale wynik ten należy uznać za wspaniały sukces, gdyż nasze zawodniczki były o dwa lata młodsze od swoich konkurentek.

Obu naszym parom serdecznie dziękujemy za piękną promocję miasta Kostrzyn nad Odrą, gratulujemy osiągniętego wyniku, zaś finalistkom radomskiego turnieju życzymy „połamania rakietek”.

Zarząd UKS „Warta” składa serdeczne podziękowanie burmistrzowi Andrzejowi Kuntowi oraz dyrektorowi MOSiR Zygmuntowi Mendelskiemu, za okazaną pomoc i podjęte działania na rzecz udziału w tych zawodach, które sprawiły młodziutkim kostrzyniankom wiele radości i satysfakcji.
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign