Mistrzostwa woj. lubuskiego w tenisie stołowym

Złoto Magdy Truszkowskiej i Basi Tatarewicz

14 kwietnia w Ściechowie odbyły się XV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie stołowym w najmłodszych kategoriach, tj. skrzatów (rocznik 2004 i młodsi) oraz żaków (2002 i młodsi). W zawodach duży sukces odnieśli zawodnicy i zawodniczki „Warty” Kostrzyn nad Odrą.

Spinningowe zawody wędkarskie Spinningowe zawody wędkarskie Spinningowe zawody wędkarskie

Wśród skrzatek triumfowała uznawana za faworytkę kategorii Magda Truszkowska (Warta) pokonując w finale Dominikę Magdziarz 3:0 z UKTS Lubsko, zaś pozostałe miejsca na podium zajęły Daria Gerc (Orzeł Międzyrzecz) oraz Patrycja Łukieńczuk (Unia Tarnów Lubiszyn).

Wśród żaczek duże i bardzo miłe niespodzianki sprawiły Basia Tatarewicz oraz Paulina Kaszuba. Basia wygrała wszystkie pojedynki – 3:0 z Patrycją Łukieńczuk, 3:0 z Weroniką Lech (UKTS Lubsko), 3:1 z Pauliną Kaszubą oraz w finale 3:1 z Julią Słowikowską (UKTS Lubsko), co pozwoliło jej zdobyć złoty medal.! Świetnie walczyła też Paulina Kaszuba, która m.in. pokonała 3:1 faworytkę turnieju Amelię Wiącek (Bocian Słońsk). Paulina wywalczyła ostatecznie medal brązowy. Tak więc kolejność „na pudle” przedstawiała się następująco: 1. Tatarewicz, 2. Słowikowska, 3. Kaszuba i Wiącek. Zaznaczmy, że nasze dziewczyny są o rok młodsze od większości najgroźniejszych rywalek.

Wśród chłopców w obu kategoriach dominowali bracia Kulczyccy z Gorzovii Gorzów. Odnotować należy jednak bardzo dobry występ w skrzatach naszego Remigiusza Marszałka, który wygrał trzy i przegrał dwa mecze, co pozwoliło mu zająć miejsca 5 - 6. On również był o rok młodszy od większości rywali.

W sumie podopieczni trenera Henryka Bąka powrócili z pięcioma medalami. Do dwóch złotych i jednego brązowego w singlach, dziewczyny dorzuciły jeszcze dwa „brązy” w grach deblowych. Pozwoliło to zająć „Warcie” drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, za Gorzovią. Należy również podkreślić wysoki poziom organizacyjny zapewniony przez Gminę Lubiszyn i Gimnazjum w Ściechowie.

Młodym kostrzyńskim sportowcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną promocję Klubu i Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz życzmy kolejnych wspaniałych sukcesów.