Jubileuszowa Edycja Turnieju Tańca Towarzyskiego

Jubileuszowa edycja turnieju tańca towarzyskiego. Rumba, tango, walc, jive, quickstep w Kostrzynie nad Odrą. X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. W dniu 28 listopada (sobota) br. Kostrzyn nad Odrą będzie najbardziej roztańczonym miastem w zachodniej Polsce. Przeprowadzone i zorganizowane przez MOSiR w poprzednich latach imprezy taneczne zrobiły ogromną furorę i walnie przyczyniły się do popularyzacji tańca wśród dzieci, młodzieży i dorosłych pochodzących także i z Kostrzyna nad Odrą i jego okolic. Impreza rangi ogólnopolskiej z planowanym udziałem 200 (!) par tanecznych, posiadających odpowiednią klasę taneczną, odbędzie się właśnie 28 listopada od godz. 11.00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 6.


Patronat nad zawodami objął burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt. Tak więc sympatycy, mieszkańcy kostrzyńskiego grodu oraz z okolic będą mieli możliwość oglądać popisy szeregu par tanecznych walczących o punkty w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych już od godziny 11-tej, a cała impreza taneczna zakończy się około godziny 20-stej. W turnieju prezentować się będzie blisko 30-osobowa grup kostrzyńskich dzieci, która pod okiem instruktora tańca Macieja Makowskiego uczestniczy w zajęciach tańca prowadzonych dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 2. Zajęcia dla najmłodszych to nie tylko nauka tańca, to również zabawa urozmaicona ćwiczeniami ogólnorozwojowymi i rytmicznymi. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i również w wieku wczesno-szkolnym. Kostrzyńskie dzieci, dzięki nauce tańca odkrywają swoje zdolności, zamiłowanie i nabywają pewności siebie. Głównym organizatorami turnieju są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą i Klub Sportowy „Rapsodia” – prowadzony przez prezesa Klubu Marka Rokitę w Gorzowie Wlkp., przy współorganizacji Kostrzyńskiego Centrum Kultury.
X Ogólnopolski Turniej Tańca Dzieci, Młodzieży i Dorosłych ujęty jest w tegorocznym ogólnopolskim kalendarzu imprez tanecznych i ma wysokie notowania. Składy komisji sędziowskiej i skrutacyjnej oraz regulamin turnieju został już zatwierdzony przez Federację Tańca Towarzyskiego. Turniej przeprowadzony zostanie zgodnie z przepisami FTS w sporcie tanecznym i będzie miał charakter ogólnopolski, indywidualny, punktowy. Występy par tanecznych oceniać będzie grupa 6 sędziów (p. Marek Rokita, p. Jarosław Jaworski, p. Dominika Lemańczyk, p. Remigiusz Leśniański, p. Piotr Zamorski, p. Mikołaj Kubiak), z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Sędzią głównym turnieju będzie Marek Rokita – (Gorzów Wlkp.). Kierownikiem turnieju jest Zygmunt Mendelski (dyrektor MOSiR).
Najlepsze pary we wszystkich kategoriach nagrodzone zostaną statuetkami, pucharami, medalami oraz dyplomami- certyfikatami.
Turniej rozegrany zostanie w III blokach tanecznych, aż w 15 kategoriach wiekowych i klasach tanecznych, a zgłoszenia par przyjmowane są do 26 listopada br.


Blok I – „Gala Południowa” – godz. 11.00 otwarcie bloku:
Rejestracja par i próba parkietu – 10.00 – 10.45
Kategoria wiekowa Klasy taneczne


Blok II – „Gala Popołudniowa” – godz. 13.30 otwarcie bloku:
Rejestracja par i próba parkietu – 12.30 – 13.15


 

Blok III – „Gala Wieczorna” – godz.17.30 otwarcie bloku:
Rejestracja par i próba parkietu – 16.30 – 17.15


X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego będzie imprezą biletowaną, gdzie każda osoba wchodząca na halę sportową zobowiązana będzie wykupić bilet wstępu – normalny w cenie 10 złotych (osoby dorosłe), ulgowy – 5 złotych (młodzież w wieku szkolnym, renciści, emeryci – za okazaniem ważnej legitymacji). Dzieci w wieku do 7 lat mają wstęp wolny.
Dla biorących udział w kostrzyńskim turnieju będzie to wielkie przeżycie. Wierzymy, że zgromadzona publiczność stworzy wspaniały klimat, często nagradzając tańczących gorącymi brawami, a widzowie będą zachwyceni pokazami tanecznymi i przepięknymi strojami tańczących. W dniu 28 listopada w hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 będzie więc bajecznie i kolorowo. Zapraszamy.

Tworzenie stron WWW © - M.Staniszewski & MOSiR