VI Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów o „Puchar Dyrektora MOSiR”

W dniu 19 lutego 2014 roku w hali MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbyła się VI Halowa Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem”, które to organizuje takie imprezy od sześciu lat, dwa razy w roku. W miesiącu lutym, tylko dla członków swojej organizacji (o charakterze indywidualnym) oraz w lipcu zespołowym. MOSiR zapewnia nie tylko miejsce do sportowo-rekreacyjnych zmagań, ale także dyplomy, puchary i certyfikaty uczestnictwa oraz pomoc przy sędziowaniu.

Całą reszta, tj. zapewnieniem frekwencji (uczestników, kibiców), sponsoringiem, nagrodami rzeczowymi, upominkami, gadżetami, poczęstunkiem, napojami, itp. - Stowarzyszenie. Ta współpraca i podział ról w organizowaniu tego typu imprez trwa do kilku lat ku satysfakcji organizatorów i z pożytkiem dla seniorów, którzy chętnie na nie przychodzą, by się móc sprawdzić pod względem sprawności fizycznej i w gronie przyjaciół spędzić niezapomniane chwile. O godzinie 11:00 Przewodniczący Stowarzyszenia Jerzy Wanat wspólnie z dyrektorem MOSiR Zygmuntem Mendelskim otworzyli spartakiadę i zaprosili wszystkich do uczestnictwa w sportowo-rekreacyjnych zmaganiach, życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. Zmagania trwały prawie przez dwie godziny, każda z konkurencji była odpowiednio punktowana i na specjalnej liście zapisywano wynik i punkty każdemu z uczestników dzięki czemu można było wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Startującym nie brakowało wigoru, woli walki (której mógłby im pozazdrościć nie jeden młodzieniaszek) ale co najważniejsze wszyscy bawili się wyśmienicie z pełnym uśmiechem na twarzy. Najstarszą uczestniczką była 87 letnia Czesława Olejarczuk, w wśród panów 82 letni Bronisław Cembrzyński.

Choć była to przede wszystkim wspaniała zabawa to najlepszych uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, dekoracji dokonali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz Jerzy Wanat. Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego posiłku i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami.

Seniorzy zmagali się w siedmiu konkurencjach takich jak: Wyniki spartakiady:

W kategorii kobiet do 70 lat:

1. Alina Pomopska – 62 pkt.
2. Helena Krzewińska – 52 pkt.
3. Helena Czyczyn – 51 pkt.

W kategorii kobiet 70-75 lat:

1. Stefania Szymańska – 52 pkt.
2. Franciszka Chocianowicz – 50 pkt.
3. Janina Matyjek – 43 pkt.

W kategorii kobiet powyżej 77 lat:

1. Irena Snacka – 25 pkt.
2. Janina Gudziak – 21 pkt.
3. Marianna Kompiel – 18 pkt.

W kategorii mężczyzn do lat 70:

1. Willi Gerulat – 18 pkt.
2. Witold Puzio – 17 pkt.
3. Tadeusz Kramek – 12 pkt.

W kategorii mężczyzn 71-75 lat:

1. Władysław Kosiorek – 24 pkt.
2. Jerzy Wanat – 23 pkt.
3. Witold Szuszczewicz – 16 pkt.

W kategorii mężczyzn powyżej 75 lat:

1. Mirosław Snacki – 12 pkt. 2. Bronisław Cembrzyński – 9 pkt.

spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada spartakiada
Tworzenie stron WWW © - R. Hejnowicz & Dotka Webdesign