Podsumowanie spartakiady szkolnej 2014/2015

Podsumowanie spartakiady szkolnej 2014/2015. Kostrzyn nad Odrą najlepszy. W dniu 16 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. dokonano podsumowania całorocznych zmagań Powiatowej Spartakiady Dzieci i Młodzieży 2014/2015. W zmaganiach wzięło udział ponad 2 tysiące reprezentantów ze wszystkich typów szkół znajdujących się na terenie powiatu gorzowskiego. Szereg imprez w ramach powiatowych zmagań odbyło się w Kostrzynie nad Odrą, gdzie rolę gospodarza i organizatora pełnił, obok kostrzyńskich szkół, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

spartakiadaPowiatowa

SZKOŁY PODSTAWOWE
W punktacji generalnej szkół podstawowych (sklasyfikowano 14 reprezentacji), Powiatowej Spartakiady Młodzieży 2014/2015 zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 z Kostrzyna nad Odrą gromadząc 102 pkt., wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 2 Kostrzyn nad Odrą – 97 pkt. i SP Witnica - 77 pkt.
Dziewczęta kostrzyńskiej „dwójki” bezkonkurencyjne były w mini siatkówce i w „piątkach” piłkarskich, zaś chłopcy tytuły mistrzowskie zdobyli w „piątkach” piłkarskich i w mini koszykówce. Ponadto dziewczęta SP 2 srebrne medale zdobyły w tenisie stołowym, a chłopcy srebro zdobyli mini piłce siatkowej, w tenisie stołowym, w mini piłce ręcznej.
Dziewczęta z SP 4 dominowały w tenisie stołowym i w mini piłce ręcznej, natomiast chłopcy złote medale zdobyli w mini piłce siatkowej, w mini piłce ręcznej i w mini koszykówce Drugie miejsca dziewczęta zajęły w mini koszykówce.
W zestawieniu zdobyczy punktowych dziewcząt w poszczególnych dyscyplinach sportu SP 4 zgromadziła 50 punktów (I miejsce) , zaś SP 2 - 47 pkt. (II miejsce), natomiast w klasyfikacji chłopców SP 4 zdobyła 52 pkt. (I miejsce), zaś SP 2 – 50 punktów (II miejsce).

SZKOŁY GIMNAZJALNE
W klasyfikacji generalnej sportowej rywalizacji z udziałem 10 szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 2 Kostrzyn nad Odrą – 107 pkt., przed Gimnazjum nr 1 Kostrzyn nad Odrą – 96 pkt. i Gimnazjum Ściechów – 86 pkt.
Kostrzynianki reprezentujące Gimnazjum nr 2 najlepsze były w zmaganiach koszykówki, piłki siatkowej, piłki ręcznej, drugie miejsce wywalczyły w tenisie stołowym i w piłce nożnej. Ich koleżanki z Gimnazjum nr 1 tytuły mistrzowskie wywalczyły w piłce nożnej oraz zdobyły srebrne medale w: koszykówce, piłce siatkowej, piłce ręcznej. W klasyfikacji i łącznej wśród dziewcząt wygrało Gimnazjum nr 2 z 56 punktami, przed Gimnazjum nr 1 - 50 punktów i G. Ściechów – 45 pkt..
W rywalizacji chłopców Gimnazjum nr 2 zwyciężyło w koszykówce, piłce nożnej i w piłce ręcznej, będąc bez medalu w tenisie stołowym i w piłce siatkowej. Reprezentanci Gimnazjum nr 1 tytuł mistrzów powiatu gorzowskiego zdobyli w piłce siatkowej, srebrne medale w piłce nożnej oraz brązowe w koszykówce.
W klasyfikacji łącznej chłopców Gimnazjum nr 2 zajęło I miejsce – 51 pkt., zaś Gimnazjum nr 1 uplasowało się na II miejscu gromadząc 46 pkt.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
W zmaganiach z udziałem trzech szkól ponadgimnazjalnych w klasyfikacji generalnej zwyciężył Zespół Szkół Kostrzyn nad Odrą – 41 punktów, przed Zespołem Szkół Kamień Mały – 27 punktów i Zespołem Szkół Witnica – 24 punktów.
Reprezentantki z Kostrzyna nad Odrą złote medale zdobyły w siatkówce, w piłce ręcznej, koszykówce i piłce nożnej oraz srebro w tenisie stołowym. W klasyfikacji łącznej reprezentantki ZS zdobyły 19 punktów, wyprzedzając Kamień Mały – 16 pkt. i Witnicę – 10 pkt.
Natomiast reprezentanci naszej szkoły ponadgimnazjalnej w pięciu dyscyplinach sportowych (tenis stołowy, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka i piłka nożna), zdobyli komplet pięciu złotych medali. W klasyfikacji zespołowej ZS Kostrzyn nad Odrą zdobył 20 pkt., wyprzedzając ZS Witnica – 14 pkt. i ZS Kamień Mały – 11 pkt.
W finałowych zmaganiach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży najwyższe II miejsca w województwie lubuskim zdobyła reprezentacja SP 2 Kostrzyn nad Odrą w sztafetowych biegach przełajowych oraz reprezentantki Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą w piłce siatkowej. Brązowe medale zdobyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 4 w czwórboju lekkoatletycznym oraz Gimnazjum nr 2 w piłce siatkowej dziewcząt.
Wszystkie kostrzyńskie szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz Zespół Szkół, stosownie do zajętych miejsc w klasyfikacji generalnej nagrodzone zostały pucharami, dyplomami oraz sprzętem sportowym. Ogólnie wszystkim, którzy przystąpili do sportowej rywalizacji, za ich ambicje i wolę walki, za zdobyte medale, czynnie zaangażowanym nauczycielom, którzy bardzo mocno przeżywali występy swoich podopiecznych, należą się ogromne słowa podziękowania i wielkie brawa.
Starosta Powiatu Gorzowskiego Małgorzata Domagała serdecznie podziękowała poszczególnym dyrekcjom szkół oraz dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za zaangażowanie, propagowanie spartakiady oraz za pełnienie roli gospodarza zawodów. Z kolei dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie pogratulował i podziękował wszystkim nauczycielom
wychowania fizycznego z kostrzyńskich szkół za osiągnięte wyniki, za piękną promocję Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz powiatu gorzowskiego podczas zawodów sportowych rozgrywanych na różnych szczeblach. Stworzone warunki bazowe, oddana kadra szkoleniowa, wsparcie dyrekcji są dobitnym dowodem, że w Kostrzynie nad Odrą trwa moda na sport i rekreację oraz , że dzieci i młodzież lubią aktywnie spędzać wolny czas .
W oparciu o obustronną współpracę z MOSiR, współorganizatorami sportowych powiatowych zmagań rozgrywanych przez cały rok szkolny byli: SP 2, SP 4, Gimnazjum nr 1 i 2 oraz Zespół Szkół. Z tej też okazji dyrekcja MOSiR składa serdeczne gratulacje dyrektorom kostrzyńskich szkół, uczniom reprezentującym daną szkołę oraz nauczycielom wychowania fizycznego.
W trwających już zmaganiach Powiatowej Spartakiady Młodzieży 2015/2016, życzymy kostrzyńskim sportowcom zdobycia jak najwyższych lokat, worka pełnego medali oraz niesamowitej satysfakcji z uzyskanych wyników. Tak trzymać !