XXII Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w LA

Srebro Antoniego Młodzieniaka

W Spale w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w dniu 2 marca br. odbyły się 22. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. W mistrzostwach startowała rekordowa ilość 251 kobiet i mężczyzn z całej Polski, w tym cała plejada medalistów olimpijskich, mistrzostw Świata, Europy i Polski. Patronat nad zawodami sprawowali Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki RP oraz Jerzy Skucha Prezes PZLA.

Znakomicie w Mistrzostwach Polski zaprezentował się utytułowany i znany kostrzyński biegacz Antoni Młodzieniak, który w kategorii wiekowej M 65 w biegu na dystansie 1000 metrów z czasem 3:55,10 minut zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski !

Ponadto pan Antoni, reprezentujący w tych mistrzostwach MOSiR Kostrzyn nad Odrą, w biegu na dystansie 3000 metrów sklasyfikowany został na IV miejscu z czasem 14:16,10 minut.

Pragniemy nadmienić, że pan Młodzieniak w sierpniu 2012 roku reprezentował Miasto Kostrzyn nad Odrą w 18. Mistrzostwach Europy Weteranów, które odbyły się w Zittau (GER), Zgorzelcu (POL) i Nisou (CZE). W kategorii wiekowej M 65 w biegu na dystansie 800 metrów zajął IX miejsce, zaś w biegu długodystansowym na 10 km zajął XVII miejsce.

Panu Antoniemu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za znakomitą promocję Miasta Kostrzyn nad Odrą i życzmy kolejnych wspaniałych wyników w 2013 roku.