Srebro młodziczek „Dwójki”

Zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Województwa młodziczek w siatkówkę. W sobotę zespół UKS „Dwójka” odrabiał zaległości w Lubsku, z zespołem z którym toczyliśmy bój o miejsce na podium rozgrywek.

Po bardzo ciężkich i wyrównanych pojedynkach zanotowaliśmy wynik remisowy. Pierwszy mecz przegraliśmy po bardzo nierównej grze 1:2 (18:25, 25:19, 5:15).

siatkówka

Po przerwie rozegraliśmy rewanż. W bardzo zaciętym i emocjonującym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 2-1. Pierwszego seta wygrały zawodniczki USA Lubsko. Drugi set to popisowa gra naszego zespołu i zwycięstwo 25:13. Decydujący set był ozdobą całego meczu. Walka trwała o każdą piłkę od samego początku, a wynik 17:15 dla nas sam wskazuje jak dramatyczny i nerwowy miał przebieg ten set, który zapewniał nam medal w Mistrzostwach i dawał nadzieję na walkę o srebro w niedzielnych pojedynkach.

Niedzielne zwycięstwa w dwumeczu ze Szlichtyngową dawały nam drugie miejsce w lidze , pod warunkiem, że USA Lubsko przegra jeden z meczy w Nowej Soli.

W pierwszym meczu szybko uporaliśmy się z zespołem Virtus-Razem 2:0 ( 25:16, 25:13). Drugi mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwszy set dla Szlichtyngowej 25:22. Drugi set zakończył się wynikiem 27:25 dla nas. Przed tiebreakiem wiedzieliśmy, że zwycięstwo da nam srebrne medale w Mistrzostwach Województwa, gdyż zespół z Lubska przegrał w Nowej Soli 2:0 i wygrał 2:1.

Był to set, w którym prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie raz na korzyść jednej, raz drugiej drużyny. Ostatecznie los uśmiechnął się do nas i po ataku kapitan zespołu Lidii Kornas mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa 15:13, srebra oraz podobnie jak kadetki z awansu do 1/8 Mistrzostw Polski.

W składzie UKS „Dwójka” w tym sezonie wystąpiły: Lidia Kornas ( kap.), Paula Janiszewska, Nikola Lewandowska, Karolina Kęsek, Nikola Lewandowska, Katarzyna Pokotycka,Oktawia Wojtala, Justyna Butylińska, Karolina Skowroń, Ksenia Szarek, Agata Smektalska, Kinga Szulczewska, Patrycja Marszałek. Wszystkie zawodniczki są uczennicami klas sportowych w Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Trenerem zespołu jest Dariusz Czarny.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 we wtorek grając w półfinale wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła awans do finału. Nasz zespół pokonał zespół z Sulęcina 2:0 (25:15, 25:6) i Drezdenko 2:0 (25:16, 25:20). Tym wynikiem powtórzyliśmy nasze zeszłoroczne osiągnięcie czyli awans do finału. Skład reprezentacji: Lidia Kornas (kap.), Iga Jaśkiewicz, Roksana Paluch, Paulina Wrońska, Aleksandra Przymuszała, Paula Janiszewska, Nikola Lewandowska, Aleksandra Bąk, Karolina Kęsek, Oktawia Wojtala, Ksenia Szarek.